Blog z Pasją

Zarabianie i Program Partnerski

Podziel sie

Zarabianie i program partnerski. Stworzenie strony internetowej to jedno, a zarabianie pieniędzy to zupełnie inny aspekt. Oto co musisz wiedzieć o tym jak zarabiać pieniądze dzięki witrynie opartej na WordPressie.

Jak zarabiać na programach partnerskich

WordPress jest popularny wśród blogerów, freelancerów, kupców ze względu na jego potencjał jako dobre źródło dochodu. Ten system zarządzania treścią zapewnia również dochodowe możliwości, ponieważ ludzie szukają WordPress około 2,7 miliona razy w miesiącu. Z WordPressa korzysta ponad 60 milionów witryn internetowych tym 33,6% z 10 milionów najpopularniejszych witryn z ostatnich danych wikipedia na kwiecień 2019 r

Oto wielkie pytanie. Zakończyłeś tworzenie swojej witryny na WordPress i teraz chcesz na niej zarabiać duże pieniądze. Zadawałeś sobie następujące pytania:

 • Jak zarabiać pieniądze dzięki WordPress?
 • Jak zarabiać na blogowaniu?
 • W jaką niszę powinienem się kierować?
 • Na jakiej metodzie zarabiania, na źródłach i blogach mam się skupić?
 • Jaki jest najlepszy sposób zarabiania pieniędzy na blogowaniu w mojej witrynie?
 • Jakiej publiczności muszę sprzedawać?

Dla przykładu BLOGmedia o zarobkach polskich blogerów.

Zarobki blogerów w podziale na wielkość blogów
Zarobki blogerów w podziale na wielkość blogów

 

Istnieje wiele sposobów, które pomogą ci zarabiać na blogu, tutaj postaram się przedstawić jeden z nich jakim jest program partnerski.

Dołącz do programu partnerskiego i zacznij blogować za pieniądze

Przykład o zarobkach daje wiele powodów do przemyślenia o zarabianiu. Jednym z chyba najbardziej popularnych jest dołączenie do programu partnerskiego który pomaga łączyć się z innymi podmiotami stowarzyszonymi zwany również jako (marketing afiliacyjny).

Mówiąc najprościej, programy partnerskie zwane także jako marketing afiliacyjny, to uzgodnienia w ramach których strona sprzedawcy płaci prowizję za wysyłanie do nich ruchu z twojej strony. Te stowarzyszone strony zawierają łącza do witryny sprzedawcy i są opłacane zgodnie z określoną jakąś umową. Ta umowa jest zwykle oparta na liczbie osób, które partner wysyła do witryny sprzedawcy lub liczbie osób, którzy kupują coś lub wykonują inną czynność. W przypadku niektórych umów płatność zależy od liczby osób, które odwiedzają stronę zawierającą baner reklamowy w witrynie sprzedawcy. Zasadniczo, jeśli łącze w witrynie stowarzyszonej przynosi ruch lub pieniądze sprzedawcy, witryna sprzedawcy płaci takiej stronie zgodnie z umową. Rekrutacja partnerów to doskonały sposób na sprzedaż produktów online, ale może to być również tania i skuteczna strategia marketingowa dla sprzedawcy produktu.

W transakcji programu partnerskiego uczestniczą co najmniej trzy strony:

 • Strona sprzedawcy
 • Twoja strona
 • Klient

W ciągu ostatnich kilku lat programy partnerskie zyskały ogromną popularność, przyjmując wiele interesujących form. W przypadku wielu stron internetowych, które same nie zajmują się zbyt wiele w handlu elektronicznym (sprzedażą produktów lub usług online), funkcjonowanie jako partner jest również dobrym sposobem na uczestnictwo w handlu elektronicznym.

Jak działają programy partnerskie?

Istnieją trzy podstawowe rodzaje ustaleń dotyczących płatności w ramach programu partnerskiego:

 • Pay-per-sale (zwany także kosztem sprzedaży): program partnerski np: Amazon.com jest przykładem umowy płatnej za sprzedaż. W tym układzie witryna handlowca płaci partnerowi, gdy podmiot stowarzyszony (czyli twoja strona) wysyła mu klienta, który coś kupuje. Niektóre witryny internetowe sprzedawców, takie jak Amazon.com płacą partnerowi procent sprzedaży a jeszcze inne płacą stałą kwotę za sprzedaż towaru.
 • Płatność za kliknięcie (koszt za kliknięcie): W tych programach witryna handlowca płaci tobie na podstawie liczby odwiedzających, którzy kliknęli łącze aby przejść do witryny sprzedawcy. Nie muszą niczego kupować a dla podmiotu stowarzyszonego nie ma znaczenia co zrobi odwiedzający gdy dotrze do witryny sprzedawcy.
 • Pay-per-lead (koszt za potencjalną sprzedaż): Firmy korzystające z tych programów płacą twojej stronie na podstawie liczby odwiedzających, których polecają, którzy rejestrują się jako potencjalni klienci . Oznacza to po prostu, że odwiedzający wypełnia pewne wymagane informacje w witrynie sprzedawcy, których witryna handlowca może wykorzystać jako potencjalną sprzedaż lub sprzedać innej firmie jako potencjalną sprzedaż.

Pewnie zastanawiasz się jak zarabiać na marketingu afiliacyjnym? Odpowiedzią jest konsekwencja i cierpliwość… to jest klucz do sukcesu!

Więcej informacji w tym temacie znajdziesz na stronie sardynkibiznesu.pl

 


Podziel sie

Dodaj komentarz