Blog z Pasją

Wtyczki do YouTube (8 najlepszych rozwiązań na WordPress)

Podziel sie

Szukasz najlepszej wtyczki do YouTube dla WordPressa aby osadzać filmy, kanały lub galerie na swojej stronie internetowej? Chociaż WordPress ułatwia osadzanie pojedynczych filmów w treści, nie oferuje wbudowanej obsługi bardziej złożonych osadzeń, takich jak galerie wideo, kanały, wyskakujące okienka lightbox itp.

Dzięki wtyczkom YouTube możesz naprawić wszystkie te niedociągnięcia i tworzyć bardziej złożone typy osadzania.

W tym poście podzielę się ośmioma najlepszymi Wtyczki WordPress YouTube aby pomóc Ci uzyskać większą kontrolę nad dodawaniem treści YouTube a także poprawić wydajność twoich filmów.

Czy potrzebujesz wtyczki YouTube do WordPressa?

Zanim przejdę do wtyczek chcę przypomnieć że nie potrzebujesz tylko wtyczki YouTube osadzaj pojedyncze filmy w swoich treściach. WordPress ma wbudowaną obsługę umieszczania na YouTube – wszystko, co musisz zrobić, to dodać adres URL.

Jeśli nadal używasz klasycznego edytora TinyMCE, wszystko co musisz zrobić to wkleić adres URL do pliku zakładki edytora a WordPress automatycznie wygeneruje dla ciebie osadzenie.

dodawanie filmu

Wtyczki do YouTube (8 najlepszych rozwiązań na WordPress)

Przejdźmy teraz do najlepszych wtyczek…

Wtyczka Embed Plus for YouTube

Embed Plus for YouTube to najpopularniejsza wtyczka YouTube na WordPress.org, gdzie jest aktywna w ponad 500 000 witryn.

Wtyczki do YouTube

Pozwala na osadzenie prawie każdego rodzaju treści YouTube w witrynie WordPress, w tym:

 • Poszczególne filmy
 • Playlisty
 • Galerie
 • Kanały
 • Transmisja na żywo

Bez względu na rodzaj osadzanego wideo, otrzymasz mnóstwo opcji kontrolowania zachowania. Na przykład możesz kontrolować autoodtwarzanie, dźwięk i wiele więcej.

Zawiera również kilka naprawdę wyjątkowych funkcji, które pozwalają zaoszczędzić czas. Na przykład możesz wpisać adres URL dowolnego kanału a wtyczka automatycznie wyszuka aktywną transmisję na żywo i wyświetli ten link. Umożliwiłoby to utworzenie jednej strony w witrynie do transmisji na żywo i zawsze zawierała najnowszą transmisję.

Funkcje wtyczki

Ogólnie rzecz biorąc jest po prostu tak dużo funkcji co czyni go dobrym rozwiązaniem jeśli potrzebujesz elastyczności.

Dostępna jest również wersja premium, która dodaje jeszcze więcej funkcji, w tym:

 • Więcej układów
 • Buforowanie w celu poprawy wydajności
 • Powolne ładowanie
 • Czat na żywo w YouTube
 • Automatyczne tagowanie SEO
 • Opcja otrzymywania powiadomienia, jeśli jeden z osadzonych filmów zostanie usunięty

Wersja premium zaczyna się od 39 USD.

Elfsight YouTube Gallery to wtyczka premium, która jest doskonałą opcją do tworzenia przyciągających wzrok galerii filmów z wtyczki do YouTube w wielu różnych stylach. Ogólnie rzecz biorąc, wyjątkową cechą tej wtyczki są jej nowoczesne, profesjonalne układy galerii – wyglądają świetnie od razu po rozpakowaniu.

Elfsight WordPress YouTube Gallery

Jako źródło swojej galerii możesz wybrać jedną z różnych opcji takich jak kanał, playlista lub określone filmy.

Możesz wybierać spośród wielu różnych układów w tym ponad 100 regulowanych parametrów. Posiada również wbudowany AdSense integracja, która umożliwia zarabianie na galeriach wideo za pośrednictwem tego programu.

Ogólnie jest to jedna z najlepszych opcji jeśli chcesz tworzyć galerie filmów z wtyczki do YouTube.

Galeria Elfsight YouTube Gallery kosztuje 49 USD i obejmuje dożywotnie aktualizacje.

Wtyczka Feeds for YouTube

Kanały dla YouTube to świetna opcja jeśli masz własny kanał YouTube i chcesz wyświetlać automatyczne źródło swoich najnowszych filmów na WordPress. Oczywiście możesz go również używać z kanałami innych osób. Jednak kluczową cechą jest to że jest zbudowany do wyświetlania kanału najnowszych filmów z danego kanału a nie dla statycznych galerii.

Feeds for YouTube

Możesz wybierać spośród wielu układów w tym listy, galerii i opcji siatki. Odwiedzający mogą również ładować nieskończone filmy bez ponownego ładowania strony dzięki przyciskowi „załaduj więcej”.

Możesz także dołączyć wiele kanałów i używać ich w różnych miejscach. Będziesz jednak potrzebować wersji premium aby połączyć wiele źródeł danych w jeden kanał. Oznacza to że bezpłatna wersja umożliwia tworzenie wielu kanałów ale każdy kanał może mieć tylko jedno źródło.

Wersja premium dodaje również kilka innych interesujących funkcji:

 • Użyj listy „Ulubione” jako źródła kanału.
 • Uzyskaj dostęp do układu suwaka karuzeli.
 • Filtruj filmy, które chcesz uwzględnić za pomocą słów kluczowych.
 • Zaimportuj filmy jako rzeczywiste posty w witrynie WordPress (używając niestandardowego typu postu).

Darmowa wersja jest dostępna na WordPress.org i wersja premium zaczyna się od 49 USD.

Wtyczka WP YouTube Lyte

WP YouTube Lyte nie ma tak wielu funkcji jak niektóre inne wtyczki ale jest to świetna opcja jeśli martwisz się o wydajność witryny. Pochodzi od tego samego programisty, co popularna wyczka automatycznej optymalizacji, co jest kolejnym przydatnym narzędziem jak wtyczka optymalizacji wydajności.

WP YouTube Lyte

Zasadniczo sprawia że ​​zwykła funkcja umieszczania na YouTube w serwisie WordPress jest o wiele bardziej przyjazna dla wydajności zastępując zwykłe „ciężkie” osadzanie w YouTube statycznym obrazem miniatury. Wtyczka załaduje pełny odtwarzacz wideo tylko wtedy gdy użytkownik kliknie miniaturę aby odtworzyć wideo.

Zapewnia to dużą poprawę wydajności bez negatywnego wpływu na wrażenia użytkowników.

Oprócz automatycznego zastępowania zwykłej funkcji umieszczania . Wtyczki do YouTube jak i ten plugin WP YouTube umożliwia także osadzanie list odtwarzania i filmów za pomocą krótkiego kodu.

Ogólnie jeśli cenisz wydajność witryny i potrzebujesz czegoś prostego ta opcja jest dobra. Jeśli jednak chcesz tworzyć stylizowane galerie lub kanały wideo, będziesz potrzebować innej wtyczki.

Wtyczka WP Video Popup

Jak sama nazwa wskazuje, Wyskakujące okienko wideo umożliwia utworzenie wyskakującego okienka lightbox do umieszczania w YouTube co jest popularną taktyką, którą prawdopodobnie widziałeś w innych witrynach. Jeśli chcesz zobaczyć to w akcji, przejdź do witryny wtyczki i kliknij, aby odtworzyć wideo.

WP Video Popup

Efekt ten spełnia dwie podstawowe funkcje:

 1. Jest bardziej przyjazny dla użytkowników, ponieważ tworzy większy wolny od rozpraszania interfejs do oglądania filmów.
 2. Jest to bardziej przyjazne dla wydajności, ponieważ wystarczy załadować pełny odtwarzacz wideo w wyskakującym okienku lightbox – możesz użyć statycznej miniatury obrazu wszędzie indziej.

Wtyczka jest bardzo prosta – wystarczy dodać krótki kod z linkiem do filmu. Możesz też uruchomić go na inne sposoby na przykład CSS.

Jeśli chcesz więcej funkcji, dostępna jest również wersja premium, która umożliwia dodawanie wielu wyskakujących okienek wideo na tej samej stronie (darmowa wersja ogranicza cię do jednego) a także pozwala tworzyć galerie wideo w wyskakującym okienku.

Darmowa wersja jest dostępna na WordPress.org i wersja Pro kosztuje 30 USD za korzystanie z nieograniczonej liczby witryn.

Jak narazie są to świetne wtyczki do YouTube.

Wtyczka YotuWP

YotuWP

YotuWP to bezpłatna wtyczka, która pomaga w tworzeniu galerii z wtyczki do YouTube z różnych źródeł w tym:

 • Playlisty
 • Kanały
 • Nazwy użytkowników
 • Konkretne filmy (według identyfikatora wideo)

W przypadku układu galerii możesz wybrać siatkę lub listę (lub połączyć te dwa elementy). Możesz także wybierać spośród różnych odtwarzaczy w tym wyskakującego okienka lightbox, które pokazuje określone wideo z galerii w wyskakującym okienku modalnym.

Jeśli chcesz więcej funkcji, dostępna jest również niedroga wersja premium, która głównie dodaje nowe układy i efekty:

 • Układ karuzeli
 • Układ murarski
 • Duże układy graczy lewo / prawo
 • Odwróć układ

Wersja premium jest dostępna za 21 USD.

Essential Grid Gallery jest jedną z najpopularniejszych wtyczek galerii w CodeCanyon, gdzie została zakupiona ponad 45 000 razy, z doskonałą oceną 4,71 gwiazdki na ponad 1400 recenzji.

Essential Grid Gallery

Essential Grid Gallery nie koncentruje się konkretnie na YouTube ale zawiera opcję importowania filmów z wtyczki do YouTube (wśród innych źródeł, takich jak Vimeo).

Zaletą korzystania z Essential Grid Gallery w porównaniu z dedykowaną wtyczką YouTube jest to że Essential Grid Gallery jest niewiarygodnie elastyczna jeśli chodzi o opcje stylu i układu. Będziesz mieć 100% kontrolę nad układem i stylem swojej galerii grid – znacznie więcej niż większość wtyczek YouTube.

Otrzymasz także zaawansowane funkcje takie jak filtry kategorii i gotowe skórki.

Aby wybrać filmy do uwzględnienia możesz wprowadzić identyfikatory określonych filmów z YouTube lub możesz dynamicznie zapełniać galerię filmami z określonego kanału, co umożliwia utworzenie źródła.

Ogólnie rzecz biorąc jeśli chcesz najbardziej elastycznej wtyczki do YouTube prawdopodobnie to jest to.

Essential Grid Gallery to wtyczka premium – kosztuje 69 USD z dożywotnimi aktualizacjami.

Wtyczka Lazy Load – Przyspiesz umieszczanie w YouTube

Lazy Load wtyczka od zespołu WP Rocket nie jest wtyczką do osadzania ich z wtyczki do YouTube na WordPress. Jest to jednak ważna wtyczka, której należy używać jeśli osadzasz wiele filmów ponieważ pozwala poprawić wydajność osadzania wideo.

Lazy Load

Dzięki wolnemu ładowaniu twoja strona będzie czekać na załadowanie umieszczonych w części strony widocznej po przewinięciu aż użytkownik przewinie stronę w dół. Pozwala to przyspieszyć początkowe ładowanie strony w witrynie.

Wtyczka Lazy Load pozwala również zastąpić osadzenie YouTube statyczną miniaturą, dopóki użytkownik jej nie kliknie (podobnie jak wtyczka WP YouTube Lyte).

Jeśli połączysz te dwie taktyki, twoja strona będzie ładować się znacznie szybciej, nawet jeśli osadzasz wiele filmów.

Możesz również uzyskać te funkcje w płatnaej wtyczce WP Rocket, który zawiera również wiele innych taktyk zwiększających prędkość.

[alert-announce]Może cię zainteresuje?[/alert-announce]

5 najlepszych darmowych wtyczek Galerii WordPress: Praktyczne porównanie

11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress

5 najlepszych darmowych wtyczek Galerii WordPress: Praktyczne porównanie

Zacznij osadzać YouTube już dziś

Dzięki temu zestawieniu wtyczki do YouTube WordPress możesz rozpocząć osadzanie treści YouTube w bardziej interesujący sposób.

Która wtyczka jest dla Ciebie najlepsza? To zależy od tego co chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz mieć stylową galerię, rozważ wtyczki, takie jak Elfsight YouTube Gallery, Essential Grid Gallery lub YotuWP.

Z drugiej strony jeśli chcesz osadzić kanał z filmami, możesz chcieć Kanały dla YouTube. Lub w przypadku transmisji na żywo i innych opcji, może Embed Plus dla YouTube, podczas gdy WP Video Popup doskonale nadaje się do wyskakujących okienek lightbox.

Wreszcie, nie zapomnij o wydajności, ponieważ używanie wielu filmów z YouTube może spowolnić stronę. Jeśli wybrana wtyczka nie ma wbudowanych funkcji wydajności, rozważ użycie bezpłatnej wtyczki Lazy Load lub WP Rocket, aby zoptymalizować swoje filmy z YouTube


Podziel sie

Dodaj komentarz