Jak usunąć adres URL z wyszukiwarki Google?

Wyszukiwarki Google indeksują prawie wszystko. Podczas gdy twoje SEO skupia się na szybkim indeksowaniu treści przez Google, często potrzebne jest również szybkie ich usunięcie. Oto prosty przewodnik po usuwaniu śmieci w wyszukiwarce Google!

Być może zindeksowano całe środowisko testowe, zindeksowano poufne treści, które nigdy nie powinny być dostępne dla Google, lub strony ze spamem dodane w wyniku włamania na twoją witrynę pojawiają się w Google – cokolwiek to jest, chcesz, aby te adresy URL były szybko usunięte.

W większości przypadków usunięcie lub ograniczenie dostępu do tej treści spowoduje, że po pewnym czasie zniknie ona z wyników wyszukiwania. Ale czasami „chwila” może zająć tygodnie, a nawet miesiące. W międzyczasie Google „myśli”, że chcesz, aby ta treść była indeksowana, a to może potencjalnie zaszkodzić twoim rankingom, ponieważ uważa, że ​​zły adres URL zawiera prawidłową, indeksowaną treść.

Jeśli pilnie potrzebujesz usunąć niechcianą zawartość, która została zindeksowana przez Google i nie możesz się doczekać, aż zniknie w naturalny sposób, możesz użyć własnego narzędzia do usuwania Google, aby przyspieszyć usuwanie treści z wyników wyszukiwania Google.

Kiedy należy usuwać adresy URL z wyszukiwarki Google?

Zduplikowana treść

Mogą wystąpić sytuacje, w których przypadkowo opublikujesz zduplikowane treści w swojej witrynie. Usunięcie adresów URL, które zawierają zduplikowane treści z wyszukiwarki Google, pozwala uniknąć ryzyka, że ​​Google zasadniczo „karnie” Twoje treści, ponieważ teraz istnieją dwie kopie — którą kopię chcesz umieścić w rankingu?

Zduplikowana treść zasadniczo dzieli twój potencjał rankingowy, uniemożliwiając twojej treści umieszczenie na stronie 1.

Nieaktualna treść

Jeśli masz witrynę, która działa od kilku lat, prawdopodobnie znajdują się na niej nieaktualne treści, takie jak stare posty na blogu. Nieaktualne treści nie muszą być nawet przestarzałe. Mogą to być również stare strony produktów, które nie są już dostępne, lub stare promocje, które wygasły.

Zobacz również: Jak zoptymalizować zawartość bloga WordPress na Pinterest

Zaatakowana zawartość

Jeśli w Twojej witrynie doszło do naruszenia bezpieczeństwa i zaatakowane przez hakera treści zaczynają pojawiać się w Twojej witrynie, prawdopodobnie Google nadal może je zaindeksować i zaindeksować.

Aby użytkownicy nie dotarli do tych zhakowanych stron, najlepiej jest usunąć je z wyszukiwarki Google, jednocześnie czyszcząc witrynę i poprawiając jej zabezpieczenia.

Treści prywatne

Jeśli Twoja witryna zawiera treści prywatne i powinna być dostępna tylko dla Ciebie i innych osób w Twoim zespole, usuń je z wyników wyszukiwania. Jeśli nie, będą dostępne publicznie, a ludzie mogą uzyskać dostęp do informacji poufnych.

Tymczasowo usuń adresy URL za pomocą Google Search Console

Google umożliwia szybkie usuwanie adresów URL z wyszukiwarki Google za pomocą Google Search Console. Tymczasowe usunięcia nie powodują w rzeczywistości usunięcia Twojego adresu URL z indeksu Google, zamiast tego po prostu ukrywają adres URL na około sześć miesięcy przed wyświetleniem go w wynikach wyszukiwania.

Nawet po usunięciu nadal konieczne będzie trwałe zablokowanie adresu URL w przyszłości, na przykład za pomocą pliku 404, pliku robots.txt lub innej metody blokowania adresu URL.

Aby korzystać z tego narzędzia, musisz być właścicielem usługi Search Console

Dostęp do narzędzia do usuwania można uzyskać, logując się do Google Search Console, wybierając opcję usuwania w menu po lewej stronie ekranu, a następnie klikając czerwony przycisk z napisem nowe żądanie:

wyszukiwarki

Usuwanie pojedynczego adresu URL

Masz możliwość usunięcia pojedynczego adresu URL:

BYŁY: https://test.com/tag/video

Usuwanie grupy adresów URL

Możesz także usunąć grupę adresów URL, które zaczynają się od określonej ścieżki strony („prefiks”):

Np.: https://test.com/tag/

Obraz przesłany przez użytkownika

Usunięcie adresów URL z indeksu Google zajmuje zwykle do 24 godzin.

To narzędzie daje pozycjonerom, webmasterom, właścicielom witryn i innym osobom możliwość szybkiego usuwania treści z indeksu wyszukiwania Google.

Streszczenie

Posiadanie nieprawidłowych adresów URL w wynikach wyszukiwania Google jest dość powszechnym zjawiskiem podczas szybkiego programowania, tworzenia witryn, tworzenia stron testowych itp. Na szczęście możesz je łatwo usunąć za pomocą omówionych tutaj technik.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, co robisz w Search Console, jeśli chodzi o usuwanie adresów URL w wyszukiwarce Google, jeśli faktycznie ich nie usuniesz, nie przekierujesz lub nie zabezpieczysz hasłem, w końcu pojawią się ponownie jak złe grosze.

Miłego piaskowania adresów URL!

Dodaj komentarz