Jak przyśpieszyć stronę WordPress. Poradnik 2022

Jeśli korzystasz z WordPressa, możesz chcieć wiedzieć, jak sprawić, by twoja strona działała jak błyskawica . Sprawdź nasz przewodnik po WordPressie 2022, aby dowiedzieć się więcej o szybkości, aby znaleźć kilka najważniejszych wskazówek na temat zwiększania wydajności – i wielu korzyści z tego płynących.

Firmy gromadzą się na WordPressie, gdy potrzebują strony internetowej. To dlatego, że WordPress jest zdecydowanie najwygodniejszą, rozszerzalną i solidną platformą do blogowania. Pomaga ludziom tworzyć świetne strony internetowe z niewielką wiedzą na temat kodowania lub innych technicznych rzeczy.

Dlaczego potrzebujesz szybkiej witryny WordPress? Jeśli twoja witryna działa wolno, prawdopodobnie frustrujesz użytkowników online i potencjalnych nabywców, którzy mogą być wystarczająco zirytowani, że klikną przycisk „zamknij” i nigdy nie wracają.

W rzeczywistości badania pokazują, że jeśli średni czas ładowania witryny wydłuży się z 1 do 3 sekund, zauważysz 32% wzrost liczby odwiedzających, którzy będą się odrzucać. Jeśli prędkość ładowania wzrośnie z 1 do 5 sekund, współczynnik odrzuceń wzrośnie do 90% . To spora strata!

Oprócz utraty odwiedzających i klientów (a także przychodów) przez powolne strony internetowe, Google i inne wyszukiwarki skutecznie karzą wolniejsze strony internetowe, podnosząc rankingi szybszych stron internetowych – co zmniejsza ruch w witrynach wolniejszych.

Nie ma znaczenia, czy jesteś autorytatywną witryną, czy tylko sklepem internetowym: jeśli twoja witryna nie ładuje się szybko, nie uzyskasz wystarczającej widoczności w wyszukiwarkach i stracisz potencjalnych klientów i odwiedzających.

Google i inne wyszukiwarki często aktualizują swoje algorytmy, które służą do oceniania witryn według zapytań wyszukiwania.

Zobacz również:  Jak zoptymalizować zawartość bloga WordPress na Pinterest

W 2021 r. firma Google wprowadziła „Core Web Vitals”, skupiając się bardziej na wrażeniach użytkownika na stronie internetowej. Core Web Vitals jest obecnie uważany za czynnik rankingowy dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) i opiera się na tym, czego typowy internauta chciałby doświadczyć podczas odwiedzania witryny (np. Szybkość).

To kolejny powód, aby nie skupiać się wyłącznie na budowaniu świetnie wyglądającej witryny WordPress, ale także na posiadaniu szybko ładującej się witryny WordPress. W przeciwnym razie bądź przygotowany na kary ze strony niecierpliwych użytkowników i potężnych wyszukiwarek, takich jak Google!

Optymalizuj stronę z myślą o urządzeniach mobilnych

Zanim zagłębimy się w szczegóły, ważne jest, aby zwrócić uwagę, skąd pochodzi większość ruchu w Twojej witrynie.

Bez względu na to, jak dobra jest twoja witryna i treści, musisz dostosować ją do urządzeń mobilnych . To podejście „najpierw mobilne” jest niezbędne, ponieważ większość ludzi ma obecnie urządzenia mobilne i często używa ich do uzyskiwania dostępu do stron internetowych.

W styczniu 2021 r. odkryto, że oszałamiająca liczba aktywnych użytkowników internetu wynosi 4,66 miliarda, a zdecydowana większość (4,32 miliarda użytkowników) korzysta z urządzeń mobilnych, aby uzyskać dostęp do internetu . Stanowi to 92,6 procent wszystkich użytkowników Internetu. Jeśli te liczby nie przekonają Cię do podejścia „najpierw telefon komórkowy”, nic nie przekonuje.

Wykres, wykres słupkowy Opis generowany automatycznie

 

Jak przyspieszyć testowanie swojej witryny WordPress?

Skąd wiesz, czy twoja witryna może być uważana za powolną?

Musisz regularnie sprawdzać i sprawdzać, jak działa twoja witryna WordPress. Testowanie szybkości witryny WordPress jest niezbędne, aby sprawdzić, czy witryna działa optymalnie.

Istnieje kilka narzędzi i usług, których możesz użyć do przyspieszenia testów i sprawdzenia wydajności swojej witryny. Powinieneś naprawić wszystko, co negatywnie wpływa na szybkość Twojej witryny.

GTMetrix

GTMetrix to poręczne narzędzie, którego możesz użyć, gdy potrzebujesz przetestować wydajność swojej witryny. Najważniejszą rzeczą w GTMetrix jest to, że opiera się na rzeczywistych doświadczeniach użytkowników i używa prawdziwych przeglądarek internetowych do wszystkich swoich testów. Dlatego zdecydowanie zalecamy uwzględnienie wszystkich zawartych w nim sugestii, ponieważ może to zapewnić błyskawiczną, przyjazną dla użytkownika witrynę internetową dla rzeczywistych użytkowników.

GTMetrix jest darmowy, a dostępna jest również płatna wersja premium. Jeśli założysz darmowe konto przy użyciu swojego adresu e-mail, możesz skorzystać z następujących lokalizacji serwerów:

 • Vancouver, Kanada
 • Hongkong, Chiny
 • Londyn, Wielka Brytania
 • Mumbai w Indiach
 • San Antonio, Teksas, USA
 • Sydney w Australii
 • São Paulo, Brazylia

Dla użytkowników GTMetrix Pro dostępnych jest jeszcze więcej lokalizacji serwerów do przetestowania. Lokalizacje te są rozsiane po całej Ameryce Północnej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Pacyfiku oraz Afryce.

Graficzny interfejs użytkownika, tekst, aplikacja Opis generowany automatycznie

Możesz się zastanawiać „Dlaczego potrzebuję tylu lokalizacji?”.

Załóżmy, że jesteś w Teksasie i tworzysz stronę internetową dla klienta oferującego usługi w Afryce. W tym scenariuszu musisz sprawdzić, jak zbudowana przez Ciebie witryna będzie działać w Afryce (przy założeniu, że witryna będzie hostowana na serwerze zlokalizowanym w Afryce, a nie w Teksasie).

Aby to zrobić, przejdź do narzędzia GTMetrix i wybierz lokalizację serwera, dla której chcesz sprawdzić swoją witrynę – następnie wprowadź adres URL swojej witryny i naciśnij Enter. Przeprowadzi witrynę przez wybraną lokalizację i dostarczy Ci szczegółowy raport na temat jej działania. Na podstawie tych wyników będziesz mógł zobaczyć optymalizacje wymagane do zwiększenia szybkości.

Tak wygląda interfejs.

Graficzny interfejs użytkownika Opis generowany automatycznie

Oto niektóre z możliwych zaleceń dotyczących optymalizacji, które można następnie wdrożyć, aby poprawić wydajność witryny.

Graficzny interfejs użytkownika Opis generowany automatycznie

To narzędzie jest bardzo wygodne, zapewnia dużo szczegółów i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Jeśli możesz rozwiązać zalecane przez niego problemy, masz gwarancję, że masz szybszą witrynę WordPress.

Statystyki Google PageSpeed

Kolejną pomocną i szeroko stosowaną usługą optymalizacji wydajności jest Google PageSpeed ​​Insights (GPSI) . GPSI polega na analizowaniu zawartości stron internetowych, a następnie przedstawianiu zaleceń w celu zwiększenia szybkości strony internetowej. W przeciwieństwie do GTmetrix, Google PageSpeed ​​Insights testuje strony internetowe przy użyciu zarówno danych laboratoryjnych, jak i terenowych.

Chociaż wyniki laboratoryjne są przydatne podczas debugowania błędów wydajności, mogą nie ujawniać rzeczywistych doświadczeń użytkowników, ponieważ polegają na emulatorach. Jest to jedna z największych wad GPSI.

Aby rozwiązać ten brak rzeczywistego doświadczenia użytkownika z wykorzystaniem danych laboratoryjnych, GPSI zawiera również testy danych terenowych, które nie opierają się na emulatorach. Dlatego są one określane jako Monitorowanie rzeczywistego użytkownika lub RUM . Jednak dane terenowe wykorzystują tylko kilka metryk w RUM, co jest uważane za kolejną wadę korzystania z GSI.

Graficzny interfejs użytkownika Opis generowany automatycznie

Pomimo tych wad, Google jest światowym autorytetem i nie możemy ignorować ich sugestii, jeśli chcemy zwiększyć szybkość dowolnej witryny WordPress.

Raporty GPSI zawierają ocenę wydajności stron internetowych. Ten wynik jest kluczem do określenia, czy masz skuteczną stronę internetową, czy nie. Ale wynik nie zawsze dotyczy tego, jak szybko ładuje się twoja strona – jest również powiązany z tym, jak szybko ładuje się twoja witryna.

Jeśli twoja strona internetowa ma wynik 90 lub wyższy, jest uważana za dobrą stronę. Strony z wynikiem od 50 do 90 muszą zostać zoptymalizowane. Wszystko poniżej 50 lat jest uważane za słabe.

Testy danych terenowych GPIS w rzeczywistych warunkach również klasyfikują Twoje strony internetowe jako „dobre”, „wymaga poprawy” lub „słabe ” – na podstawie danych metrycznych związanych z:

 • Pierwsza zawartość treściowa (FCP)
 • Opóźnienie pierwszego wejścia (FID)
 • Największa zawartość farby (LCP)
 • Zbiorcza zmiana układu (CLS).

Każda z tych wartości ma własne progi kategoryzacji stron internetowych.

Graficzny interfejs użytkownika Opis generowany automatycznie

Pingdom

Pingdom by SolarWinds to kolejne przydatne narzędzie do sprawdzania szybkości działania strony w witrynie. Pingdom oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny oraz miesięczne lub roczne pakiety subskrypcji, w tym pakiet „syntetycznego monitorowania” i pakiet „monitorowania rzeczywistego użytkownika”. Podobnie jak GTMetrix, Pingdom wykorzystuje również kilka centrów danych na całym świecie do testowania stron internetowych.

Pingdom

Pingdom przedstawia również doskonałe raporty po przetestowaniu Twojej witryny, które zapewniają wnikliwe optymalizacje potrzebne do poprawy wydajności Twojej witryny.

Ich raporty mogą pomóc w identyfikacji wąskich gardeł wydajności, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, jaki rodzaj treści spowalnia twoją witrynę i co możesz zrobić, aby to naprawić. W ten sposób Pingdom monitoruje więcej niż tylko czas ładowania — zapewnia informacje zwrotne na temat tego, jak poprawić wydajność witryny.

Pingdom

Co sprawia, że ​​twoja witryna WordPress działa wolno?

Istnieje wiele różnych narzędzi i usług, których możemy użyć do oceny wydajności witryn WordPress. Ale nie wszystkie z tych narzędzi powiedzą Ci, dlaczego twoja witryna WordPress jest wolna.

Możliwość określenia, dlaczego twoja witryna działa wolno, daje Ci możliwość uniknięcia i rozwiązania tych problemów, co z pewnością pomoże Ci szybciej ładować witrynę WordPress.

Następnie omówimy różne czynniki, które mogą spowalniać twoją stronę WordPress.

Tani hosting

Pierwszy na liście jest tani hosting. Większość z tych tanich dostawców usług hostingowych ma serwer dedykowany, który dzielą na małe kawałki dla grup swoich klientów. W ten sposób są w stanie zaoferować tak niewiarygodnie niskie ceny.

Jednak udostępnianie serwera podzielonego na partycje oznacza, że ​​będziesz udostępniać zasoby serwera innym użytkownikom, co może wpłynąć na szybkość witryny.

Ponadto niektórzy dostawcy mogą używać na swoich serwerach przestarzałej technologii. Na przykład dyski twarde (HDD) są bardzo przestarzałe. Obecnie mamy lepsze opcje, takie jak dyski półprzewodnikowe (SSD), które są 10 razy szybsze niż HDD, jeśli chodzi o odczytywanie i zapisywanie danych.

Więc jeśli twój tani host nadal korzysta z dysku twardego na twoim współdzielonym serwerze, masz gwarancję, że masz wolno działającą stronę internetową.

Konfiguracja WordPress

Sposób, w jaki konfigurujesz instalację WordPressa, to kolejny krytyczny czynnik, który określa wydajność Twojej witryny.

Od listopada 2021 r. główna wersja WordPressa to 5.8.1, a programiści WordPressa planują wydać WordPress 5.9 w ciągu następnego miesiąca. WordPress 6.0 zostanie wydany w nadchodzącym roku .

Wszystkie te aktualizacje mają różne optymalizacje.

Jeśli nadal prowadzisz swoją witrynę WordPress na WordPress 5.1.x, brakuje Ci kluczowych optymalizacji. Jeśli chcesz wykorzystać prawdziwy potencjał WordPressa, zaleca się, aby zawsze uruchamiać najnowsze aktualizacje.

Zobacz również:  6 porad – WordPress przyjazny dla SEO?

Konfiguracja PHP

Gdy masz najnowszą wersję WordPressa, musisz wziąć pod uwagę najbardziej zgodną lub najnowszą wersję PHP, ponieważ wpływa to również na szybkość witryny.

PHP to język skryptowy, na którym oparty jest WordPress. Większość użytkowników jest zadowolona z PHP 7.4, ale niestety PHP 8.0 stworzył pewne problemy z WordPress 5.8.1.

W końcu przywrócą im działanie i te trudności będą odległym wspomnieniem. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze chcesz korzystać z najnowszej, stabilnej wersji PHP.

Konfiguracja PHP

Ten wykres pokazuje, jak używana wersja PHP koreluje z liczbą żądań (transakcji) na sekundę – przy czym nowsze wersje PHP są w stanie obsłużyć znacznie więcej żądań na sekundę, co pozytywnie koreluje z szybkością Twojej witryny.

Rozmiar strony

Rozmiar strony to kolejny kluczowy czynnik, który znacząco wpływa na szybkość Twojej witryny. Jeśli twoja strona zawiera wiele obrazów, filmów i animacji, wymaga ona więcej bajtów do pełnego załadowania dla użytkownika, niż może być to konieczne, i jest uważana za „ciężką”.

Bez względu na to, jak dobry jest Twój host, mogą nie być w stanie poprawić szybkości Twojej witryny, jeśli jest wiele ciężkich stron. A jeśli strona jest zbyt ciężka, może w końcu spowolnić całą witrynę.

Dlatego zaleca się optymalizację obrazów i filmów przed dodaniem ich do witryny, więc ogranicz rozmiar strony.

Złe wtyczki

Jak wszyscy wiemy, WordPress ma obszerne repozytorium wtyczek z aż 54 000 aktywnych wtyczek w swoim repozytorium .

Ale nie wszystkie wtyczki są tworzone jednakowo. Są dobre wtyczki i złe wtyczki.

Złe wtyczki to takie, które nie były aktualizowane od jakiegoś czasu i dlatego prawdopodobnie nie są kompatybilne z twoją wersją WordPressa lub motywu.

Jeśli korzystasz z wtyczek, dobrym pomysłem jest regularne sprawdzanie dostępności aktualizacji lub po prostu wybranie opcji „Włącz aktualizacje” na liście wtyczek.

Jeśli nie ma żadnych aktualizacji dla przestarzałych i niekompatybilnych wtyczek, lepiej zastąpić je alternatywą, zamiast utrzymywać te wtyczki aktywne.

Lepiej jest również używać wtyczek tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujesz, aby zapewnić szybką witrynę WordPress.

Skrypty zewnętrzne

Gdy witryna korzysta ze skryptów stron trzecich, takich jak Google Analytics, Facebook Pixel lub śledzenie konwersji, serwer musi pobierać te skrypty za każdym razem, gdy witryna się ładuje. Ale ponieważ buforowanie tych skryptów przed załadowaniem strony zajmuje trochę czasu, zewnętrzne skrypty zawsze spowalniają strony internetowe.

Istnieją sposoby na lokalne hostowanie zewnętrznych skryptów, ale nadal mają one tendencję do obniżania szybkości ładowania witryny.

Dlatego lepiej jest używać jak najmniejszej liczby zewnętrznych skryptów na froncie strony internetowej. Pomoże Ci to osiągnąć szybciej ładującą się witrynę WordPress.

Zbyt długie posty

Posty, które są zbyt długie, mogą również negatywnie wpłynąć na szybkość działania Twojej witryny. Posty zazwyczaj składają się z tekstu i obrazów, ale jeśli jest ich zbyt dużo, ładowanie trwa znacznie dłużej.

Dlatego ten post nigdy nie załaduje się bardzo szybko(!)

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest przechowywać posty tak długo, jak to konieczne, aby dać czytelnikowi wartość.

Jeśli Twój post jest długi, lepiej go skrócić lub „wyodrębnić”. W ten sposób twoja witryna nie będzie musiała ładować całej zawartości na raz. Zamiast tego pełna treść zostanie załadowana tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie przycisk, aby przeczytać cały post.

Obcinanie postów pomaga zatem zapewnić szybkie ładowanie postów – szczególnie na urządzeniach mobilnych. Ponadto Google lubi widzieć „aktywność” (kliknięcie odwiedzającego), ponieważ wskazuje ona na zaangażowanie.

Jak przyspieszyć swoją witrynę WordPress?

Teraz, gdy zbadaliśmy niektóre czynniki, które powodują powolne działanie witryn WordPress, przyjrzyjmy się, jak przyspieszyć witrynę WordPress.

Niestety przyspieszenie witryny WordPress nie jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku.

Wiele osób uważa, że ​​prędkość można łatwo osiągnąć za pomocą odpowiednich wtyczek. To częściowo prawda — ale nadal musisz znać podstawy optymalizacji szybkości i wiedzieć, jak wdrożenie środków optymalizacyjnych może wpłynąć na ogólne wrażenia użytkownika.

Innymi słowy, optymalizacja witryny pod kątem szybkości nie będzie miała znaczenia, jeśli twoja witryna WordPress się zepsuje.

Optymalizację należy przeprowadzić w sposób równoważący wydajność witryny i wrażenia użytkownika. I wymaga czegoś więcej niż tylko ładowania wtyczek – musisz również wiedzieć, które przyciski należy naciskać, a które nie. Musisz także dokładnie wiedzieć, gdzie należy ingerować w optymalizacje, aby ręcznie wprowadzić niezbędne zmiany.

Zdecyduj, które skrypty zewnętrzne naprawdę potrzebujesz

Jak wspomniano wcześniej, skrypty zewnętrzne są jednym z czynników, które mogą spowolnić działanie witryny WordPress. Jeśli te skrypty nie są prawidłowo obsługiwane, mogą poważnie wpłynąć na wydajność witryny.

Chociaż zewnętrzne skrypty, takie jak Google Analytics i Facebook Pixel, mogą spowolnić działanie witryny, mogą również pomóc nam w podejmowaniu strategicznych decyzji w oparciu o konkretną grupę odbiorców. Więc nawet jeśli chcesz uzyskać wynik „100” w Google PageSpeed ​​Insights, możesz nie chcieć porzucić wszystkich zewnętrznych skryptów.

Najważniejsze jest to, że powinieneś zachować skrypty, które są najważniejsze dla prowadzenia udanego biznesu. Prawdopodobnie nie trzeba mówić (ale i tak to powiem), że nie należy ślepo używać wszystkich skryptów, które można znaleźć w nadziei, że jeden magiczny skrypt pomoże ci podejmować lepsze decyzje biznesowe.

Bądź strategiczny.

Pamiętaj, aby zawsze równoważyć doświadczenie użytkownika z optymalizacją wydajności. Prawie zawsze działa jakiś skrypt, którego nie potrzebujesz.

Jeśli zamierzasz uruchamiać zewnętrzne skrypty, spróbuj załadować je lokalnie. Pomoże to rozwiązać większość problemów związanych z szybkością związanych z uruchamianiem zewnętrznych skryptów.

Przykładem wtyczki, która może pomóc ci lokalnie hostować Google Analytics, jest Complete Analytics Optimization Suite (lub CAOS) .

Google Analytics

Zdecyduj, których wtyczek naprawdę potrzebujesz

Jeśli sprawdzisz repozytorium wtyczek WordPress, znajdziesz setki wtyczek. Możesz znaleźć tak wiele atrakcyjnych, że w końcu zainstalujesz kilka z nich na swojej stronie WordPress.

Tutaj musisz być ostrożny i strategiczny. Chociaż wtyczki mogą być naprawdę przydatne, lepiej jest instalować tylko te, które są niezbędne i strategicznie ważne dla Twojej firmy, ponieważ zbyt wiele wtyczek może naprawdę spowolnić działanie Twojej witryny. Dzieje się tak, ponieważ wtyczki dodają dodatkowy kod do Twojej witryny, co przekłada się na wolniejsze ładowanie witryny.

Zawsze najpierw testuj swoje wtyczki w witrynie demonstracyjnej lub w miejscu postoju, a nie w witrynie produkcyjnej, ponieważ mogą one potencjalnie złamać istniejący kod i wpłynąć na czas ładowania – siejąc spustoszenie w Twojej witrynie.

Jak znaleźć wąskie gardła i wolne wtyczki?

Nie zawsze jest prawdą, że posiadanie większej liczby zainstalowanych wtyczek oznacza, że ​​twoja witryna będzie działać bardzo wolno. Dopóki używane przez Ciebie wtyczki są odpowiednio zakodowane i często aktualizowane, twoja witryna może rzeczywiście nadal działać dobrze.

Jeśli masz wtyczkę, która nie była aktualizowana od jakiegoś czasu, a twoja witryna działa wolno, prawdopodobnie nieaktualna wtyczka może powodować problemy z wydajnością witryny.

Aby zdecydować, które wtyczki zachować i używać, najlepiej sprawdzić, w jaki sposób przyczyniają się one do ogólnej wydajności witryny.

Query Monitor to darmowa wtyczka WordPress, która pozwala sprawdzić wydajność wtyczek, zapytań do bazy danych, motywów itp.

Co za ironia: używanie wtyczki do sprawdzania wydajności wtyczek.

Po zakończeniu testowania odinstaluj wtyczkę Query Monitor.

Query Monitor

Korzystając z przykładu na powyższym zrzucie ekranu, łatwo było znaleźć błąd PHP spowodowany przez Slider Revolution za pomocą Query Monitor.

Ustalając przyczynę powolnej witryny, możesz następnie zdecydować się na usunięcie nieznośnej wtyczki, takiej jak Slider Revolution i zastąpienie jej mniej problematycznym suwakiem, takim jak SmartSlider lub MetaSlider .

Istnieje również stary skool sposób śledzenia wtyczek, które pobierają zbyt dużo mocy obliczeniowej z Twojej witryny WordPress – możesz użyć GTMetrix.

Query Monitor

GTMetrix pokaże Ci skrypty, których pełne załadowanie zajmuje najwięcej czasu. Na podstawie tych obserwacji możesz podejmować krytyczne dla misji decyzje dotyczące istniejących wtyczek.

Może to „old skool”, ale to cholernie cenna informacja.

Pamiętaj, że zawsze chodzi o zachowanie równowagi między doświadczeniem użytkownika a wydajnością. Nie zawsze chodzi o szybkość.

Na koniec możesz wykorzystać rozszerzenie Chrome, WP-Hive , aby sprawdzić potencjalne problemy powodowane przez wtyczki WordPress.

Po zainstalowaniu rozszerzenia WP-Hive w przeglądarce Google Chrome przejdź do repozytorium wtyczek WordPress, a następnie przejdź do dowolnej wtyczki, którą chcesz sprawdzić. Pokaże ci więcej informacji o poszczególnych wtyczkach i ich potencjalnych problemach podczas użytkowania.

WP-Hive

Możesz użyć tego rozszerzenia przed zainstalowaniem wtyczki w swojej witrynie WordPress, aby pomóc Ci zdecydować, czy zainstalować tę wtyczkę, czy nie.

Wybierz wysokowydajny hosting WordPress

Wybór usługi hostingu witryn o wysokiej wydajności jest kluczowym czynnikiem zapewniającym optymalną szybkość witryny. Niektóre z tych pakietów hostingowych mogą być drogie, ale mogą stanowić ważną inwestycję.

Usługa hostingu, SiteGround , a także Hostinger, oferują wysokowydajny hosting w rozsądnych cenach, podczas gdy Cloudways, Kinsta i WPEngine oferują naprawdę doskonałe, wysokowydajne pakiety hostingowe.

Większość z tych firm hostingowych korzysta z serwerów internetowych Apache lub Nginx, ale LiteSpeed ​​jest nawet nieco szybszy niż te.

WP-Hive

Wybierz serwer najbliżej odwiedzających

Ważne jest, aby wybrać serwer, który znajduje się jak najbliżej odwiedzających lub użytkowników, ponieważ lokalizacja serwera wpływa na szybkość.

Generalnie serwery lokalne ładują się szybciej dla osób uzyskujących dostęp do witryny w tym samym kraju. Dlatego ogólnie zaleca się, aby wybrać serwer w pobliżu miejsca, w którym mieszka większość użytkowników Twojej witryny.

Przejdź na serwer dedykowany

Nawet jeśli korzystasz z najlepszego dostawcy usług hostingowych, prawdopodobnie zostanie Ci przydzielony wspólny plan hostingowy. Jeśli dostawca jest wystarczająco dobry, może to nie być duży problem.

Ale zawsze grasz zgodnie z zasadami swojego gospodarza. To może oznaczać, że jesteś tylko

zezwala na hostowanie jednej witryny w pakiecie i że będziesz musiał zapłacić za dodanie dodatkowych witryn. Możesz również być ograniczony do określonej ilości pamięci RAM i być może będziesz musiał zapłacić za przekroczenie tego limitu.

Przejście na serwer dedykowany może być opcją dla Ciebie, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoim hostingiem i jeśli nie chcesz być ograniczony przez zasady dostawców hostingu.

Jednak wiele serwerów dedykowanych jest niezarządzanych , więc jeśli nie masz umiejętności technicznych i zarządzania serwerem, aby sobie z tym poradzić, najlepiej jest trzymać się zarządzanej, współdzielonej usługi hostingowej.

Istnieje kilku zarządzanych dostawców usług dedykowanych, które mogą być drogie – jak InMotion i A2. Nawet z podstawowymi pakietami szybko wchodzisz do przedziału 150 USD miesięcznie i więcej (daleko w górę)

Zobacz również: Wix kontra WordPress dla SEO: Co jest lepsze?

Twoje potrzeby muszą być zrównoważone z budżetem.

Jeśli przenosisz się na serwer dedykowany, możesz zainstalować cPanel lub DirectAdmin i zacząć hostować swoje witryny, ale wiąże się to z dodatkowym kosztem licencji.

CyberPanel to darmowa alternatywa oparta na OpenLiteSpeed ​​– dzięki czemu jest szybsza niż Apache i Nginx.

Musisz uważać, kiedy schodzisz do króliczej nory hostingu. Przejście na nowy serwer wymaga dużo czasu i energii i musisz mieć względną pewność (opinie znajomych lub współpracowników mogą pomóc!), że zaspokoi Twoje potrzeby.

Alternatywą dla drogiego serwera dedykowanego jest wypróbowanie wirtualnego serwera prywatnego lub VPS , takiego jak oferowane przez DigitalOcean, Vultr, Linode lub UltaHost.

VPS to podzielony na partycje fragment serwera dedykowanego, który może działać lepiej niż współdzielony host sieciowy, chociaż nie będzie tak szybki jak serwer dedykowany. Możesz także zainstalować CyberPanel na VPS.

Posiadanie ultraszybkiego serwera internetowego może często oznaczać szybszą witrynę WordPress z mniejszym naciskiem na optymalizację persnickity na stronie.

Użyj szybkiego motywu WordPress lub kreatora stron

stnieje wiele fantazyjnych motywów WordPress, z których możesz wybierać podczas tworzenia swojej witryny. Ale jeśli użyjesz motywu, który nie jest dobrze zoptymalizowany, może to utrudnić wszelkie inne instalowane optymalizacje.

Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twój motyw jest zgodny z najnowszym rdzeniem WordPressa i ma czysty kod.

W dzisiejszych czasach ludzie często używają kreatorów stron do projektowania swoich stron internetowych. Bardzo popularny Elementor, WP Bakery Builder i Oxygen Builder to trzy z największych. Wszystkie te narzędzia do tworzenia stron zawierają kompromisy w zakresie optymalizacji i mogą wymagać dodatkowej pracy, aby twoja witryna ładowała się szybko.

Nie oznacza to, że nie możesz zbudować błyskawicznie działającej witryny WordPress za pomocą Kreatora Stron – możesz, jeśli zastosujesz się do najlepszych praktyk, takich jak przełączanie odpowiednich przełączników (takich jak włączenie „Zoptymalizowanego wyjścia DOM” w Elementorze), używając czystego kodu, optymalizowanie obrazów (lubimy za to squoosh.app ) i używanie jak najmniejszej liczby wtyczek.

Wybór dobrze zoptymalizowanego motywu przed zbudowaniem witryny pozwoli Ci zaoszczędzić czas i wysiłek – zwłaszcza jeśli możesz wybrać motyw, który jest przeznaczony do pracy z edytorem bloków WordPressa Gutenberga, takim jak Blocksy i Kadence.

W przypadku Elementora zazwyczaj pracujemy z ich motywem „Hello Elementor”, ponieważ nie przeszkadza on w ich bardzo ładnym kreatorze stron.

Te motywy są stabilne i lekkie:

 1. GeneratePress
 2. Genesis Framework
 3. Astra
 4. Hello Elementor

Użyj optymalnych ustawień WordPress

Wybierając optymalne ustawienia WordPressa, możesz pomóc w zapewnieniu szybszej strony internetowej. Nawet jeśli możesz korzystać z wydajnego hosta internetowego, lekkiego motywu i mniejszej liczby wtyczek, nadal nie osiągniesz optymalnej wydajności witryny, jeśli nie dostosujesz swoich ustawień.

Poniższe ustawienia mogą pomóc w osiągnięciu wysokiej wydajności witryny WordPress.

Wyeliminuj blokujący renderowanie JavaScript i CSS

Większość witryn WordPress ma wiele zewnętrznych skryptów, takich jak JavaScript i CSS, które są nazywane skryptami „blokującymi renderowanie”. Gdy skrypty blokują renderowanie, witryna nie będzie wyświetlana, dopóki te skrypty nie zostaną zakończone.

W wielu przypadkach nie trzeba w pełni ładować wszystkich skryptów blokujących renderowanie, aby witryna działała. Dlatego najlepiej jest wyeliminować skrypty, których tak naprawdę nie potrzebujesz (czy wyczuwasz tutaj motyw?)

Możesz użyć Google PageSpeed ​​Insights, aby zobaczyć, które skrypty blokują renderowanie i podjąć decyzje, które z nich wyeliminować.

PageSpeed ​​Insights,
Możesz albo ręcznie wyeliminować te skrypty, albo użyć wtyczki, która zrobi to za Ciebie.

Połącz zewnętrzny CSS i JavaScript w WordPress

Połączenie zewnętrznych skryptów to sposób na zwiększenie szybkości strony. Możesz użyć narzędzi takich jak GTMetrix lub GSI, aby przetestować wydajność swojej witryny. Często te narzędzia sugerują połączenie zewnętrznego CSS i JavaScript.

Ponieważ zewnętrzne skrypty ładują się indywidualnie, wiele żądań w tym celu może naprawdę spowolnić szybkość Twojej witryny. Łącząc skrypty w jedno żądanie, możesz znacznie zwiększyć szybkość ładowania.

Możesz użyć wtyczek do optymalizacji prędkości, takich jak WP Rocket, aby połączyć wszystkie zewnętrzne skrypty CSS lub JavaScript w jeden plik. SiteGround oferuje również całkiem przyzwoity SG Optimizer za darmo, który obejmuje tę funkcję. Autoptymize to kolejna bezpłatna opcja.

Autooptymalizacja

Używaj Minifikacji w HTML, CSS i JavaScript

Minifikacja to proces usuwania niechcianych kodów z kodu HTML, CSS lub JavaScript. Zawsze jest miejsce na ulepszenia, jeśli chodzi o czyszczenie kodu. Elementy takie jak spacje i podziały wierszy mogą spowolnić działanie witryny, więc usunięcie tych wystąpień może przyspieszyć wczytywanie.

Poniżej znajduje się dobry przykład działania minifikacji CSS. Po lewej stronie znajduje się „niezminimalizowany” kod CSS, a po prawej „zminimalizowana” wersja tego samego kodu. Kiedy komputer wykonuje kod, jest prawdopodobnie oczywiste, że wersja zminimalizowana zostanie wykonana szybciej niż wersja niezminifikowana.

Minifikacja HTML, CSS i JavaScript nie zwiększy znacząco szybkości Twojej witryny, ale liczy się każda milisekunda.

Minifikacja

Ponownie możesz użyć narzędzi minifikacji, takich jak minifikator CSS Topal , minifikator CSS Dan’s Tool , WP Rocket, SG Optimizer (bezpłatny) lub Autoptimize (również bezpłatny).

Dodaj nagłówek wygasa do zasobów statycznych

Twoja witryna może zawierać wiele zasobów (np. obrazów), których nie będziesz często zmieniać. Zamiast ładować te zasoby z serwera za każdym razem, gdy uzyskujesz do nich dostęp, możesz dodać nagłówek wygaśnięcia do tych zasobów statycznych.

Nagłówek wygasa instruuje przeglądarkę, aby zapisywała te zasoby w pamięci podręcznej przez określony czas, zapobiegając ponownemu załadowaniu z serwera.

Minifikacja

Teraz przeglądarka będzie prezentować pliki z pamięci podręcznej bezpośrednio z pamięci podręcznej przeglądarki. Może to radykalnie poprawić wydajność witryny, ponieważ pliki znajdują się już na komputerze odwiedzającego.

Dodaj LazyLoad do swoich obrazów

Jeśli twoja witryna zawiera kilka obrazów na stronie głównej lub w innym miejscu, najlepiej jest je leniwie ładować. Oznacza to, że ładują się tylko wtedy, gdy trzeba je wyświetlić, a nie automatycznie wczytują wszystkie obrazy, gdy odwiedzana jest witryna. Jak możesz sobie wyobrazić, odroczenie tego typu pracy przyspieszy twoją witrynę.

Użyj domen bez plików cookie

Pliki cookie są integralną częścią każdej witryny WordPress, ale mogą powodować wąskie gardła podczas dostarczania statycznej zawartości, co może spowolnić prędkość ładowania.

W rzeczywistości nie musisz ładować plików cookie dla każdego żądania przeglądarki, aby uzyskać dostęp do zasobów statycznych, ponieważ proces ten może spowolnić czas ładowania.

Jeśli masz oddzielną domenę (np. static.twojadomena.com) do hostowania wszystkich zasobów statycznych, możesz uniknąć tych dodatkowych żądań serwera, co pomoże przyspieszyć działanie witryny.

Wyłącz osadzania w WordPress

WordPress 4.4 wprowadził możliwość osadzania multimediów, takich jak filmy i tweety, na stronach WordPress. Mimo że ta funkcjonalność jest ekscytująca, zawiera dużo kodu JavaScript, który ostatecznie spowalnia prędkość ładowania.

Dlatego jeśli bardziej interesuje Cię szybkość niż „ekscytacja”, zaleca się wyłączenie osadzonych mediów w witrynie.

Wyłącz emotikony w WordPress

WordPress 4.2 wprowadził możliwość używania przez użytkowników emotikonów z ich treścią. Wadą tego jest to, że emotikony ładują kod na Twoim interfejsie, co może spowolnić twoją witrynę.

Najlepiej wyłączyć emotikony w swojej witrynie.

Wyłącz gravatary użytkownika

Globalnie rozpoznawalne awatary lub gravatary są atrakcyjne, ponieważ pomagają mieć rozpoznawalny profil w Internecie, w którym obsługiwane są gravatary.

Ale jeśli włączyłeś gravatara w swojej witrynie WordPress, twoja witryna wyśle ​​zewnętrzne żądanie do Gravatara, aby pobrać informacje o Twoim koncie. A ponieważ jest to żądanie zewnętrzne, powoduje problemy z pamięcią podręczną, które wpływają na ogólną wydajność witryny.

Dlatego lepiej wyłączyć gravatary, jeśli chcesz mieć szybko ładującą się witrynę WordPress.

Wyłącz kanały RSS WordPress

Kanały RSS mogą również spowolnić działanie witryny WordPress. Mimo że są przydatne w zachęcaniu ludzi do subskrybowania Twoich aktualizacji, najlepiej je wyłączyć – szczególnie jeśli masz małą, dość statyczną witrynę.

RSS można wyłączyć na 2 sposoby:

 1. Wyłączanie kanałów RSS za pomocą wtyczki
Wyłączanie kanałów RSS

Możesz użyć wtyczki premium, takiej jak Perfmatters , aby wyłączyć kanały RSS ze swojej witryny.

 1. Wyłączanie kanałów RSS za pomocą niestandardowego kodu

Jeśli nie masz nic przeciwko korzystaniu z edytora tekstu, możesz wyłączyć kanały RSS za pomocą kodu. Dodaj następujący kod do pliku functions.php motywu, aby wyłączyć RSS.

function itsme_disable_feed() {

wp_die( __( 'Brak dostępnego kanału, odwiedź <a href=”’. esc_url( home_url( '/’ ) ) .’”>strona główna</a>!’ ) );

}

add_action(’do_feed’, 'itsme_disable_feed’, 1);

add_action(’do_feed_rdf’, 'itsme_disable_feed’, 1);

add_action(’do_feed_rss’, 'itsme_disable_feed’, 1);

add_action(’do_feed_rss2′, 'itsme_disable_feed’, 1);

add_action(’do_feed_atom’, 'itsme_disable_feed’, 1);

add_action(’do_feed_rss2_comments’, 'itsme_disable_feed’, 1);

add_action(’do_feed_atom_comments’, 'itsme_disable_feed’, 1);

Wyłącz pingbacki i trackbacki

Gdy Twoje treści zostaną połączone z innym blogiem, otrzymasz powiadomienie za pomocą pingbacków . Trackbacki są trudne do wytłumaczenia.

Spamerzy często próbują to wykorzystać, wysyłając w twoją stronę ogromne ilości pingbacków i trackbacków, co może być paraliżujące. Aby wszystko było proste i szybkie, najlepiej wyłączyć pingbacki i trackbacki.

Aby wyłączyć pingbacki i trackbacki, przejdź do ustawień WordPress, a następnie w sekcji „Dyskusje” możesz odznaczyć „zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów (pingbacki i trackbacki) w nowych postach”.

Wyłączanie kanałów RSS

Wstępne pobieranie i wstępne łączenie danych

Wstępne łączenie i wstępne pobieranie treści może również poprawić ogólną szybkość ładowania witryny.

Sprawiając, że przeglądarki wstępnie łączą się z serwerem i pobierają zawartość, zanim użytkownik zażąda tej zawartości, możesz skrócić czasochłonne kroki związane z podróżą w obie strony.

Podróż w obie strony rozpoczyna się, gdy przeglądarka żąda zawartości z serwera, a następnie łączy się z tym serwerem. To powoduje rozwiązanie adresu IP, nawiązywanie bezpiecznego połączenia i szyfrowanie połączenia.

Wtyczki buforujące – używaj ostrożnie

Wtyczki buforujące są zalecane dla większości witryn WordPress – szczególnie w przypadku witryn o dużym natężeniu ruchu. Należy jednak zachować ostrożność podczas korzystania z wtyczek do buforowania, ponieważ wiele optymalizacji może zepsuć witrynę.

Dostępnych jest wiele wtyczek do buforowania, takich jak WP Rocket i WP Super Cache (ta ostatnia jest bezpłatna). Niektóre hosty internetowe automatycznie zajmą się również buforowaniem wtyczek, takich jak SiteGround hosting SiteGround’s SG Optimizer .

Mieliśmy szczęście ze standardowymi ustawieniami pamięci podręcznej z WP Rocket i SG Optimizer, z Perfmatters dla maksymalnego ulepszenia.

Używaj kompatybilnych, lokalnie hostowanych czcionek

Czcionki odgrywają kluczową rolę w projektowaniu stron internetowych, ale niektóre czcionki mogą powodować problemy z optymalizacją.

Czcionki Google

Google oferuje szeroką gamę niesamowitych czcionek , co może zaoszczędzić projektantom stron internetowych fortunę, ponieważ czcionki mogą być drogie. Ale minusem jest to, że nie można minimalizować, łączyć ani optymalizować tych czcionek.

Hostuj czcionki lokalnie

Aby rozwiązać problem braku możliwości optymalizacji skryptów czcionek innych firm, możesz hostować czcionki Google lokalnie za pomocą wtyczki, takiej jak Optimize My Google Fonts (OMGF ) .

Hostuj czcionki lokalnie

Włącz wstępne ładowanie czcionek Google

Jeśli nie chcesz optymalizować czcionek Google za pomocą wtyczki, możesz spróbować wstępnie załadować czcionki Google. Pomaga to przyspieszyć działanie witryny, ponieważ oszczędza ładowanie na stronie. Dzięki wstępnemu ładowaniu czcionki są pobierane z serwera czcionek Google, zanim zostaną pobrane z interfejsu Twojej witryny.

Zoptymalizuj swoje obrazy pod kątem rozmiaru i szybkości

Kiedy projektanci tworzą strony internetowe, skupiają się na wysokiej jakości obrazach, a nie na optymalizacji. Minusem jest to, że duże rozmiary obrazów mogą poważnie spowolnić twoją witrynę, co zauważysz po uruchomieniu GTMetrix lub innych usług testowania szybkości strony.

Dlatego raczej używaj plików JPEG zamiast PNG lub TIFF, ponieważ są to zwykle mniejsze pliki.

Poniżej znajdują się 2 sposoby optymalizacji obrazów pod kątem rozmiaru i szybkości, a mianowicie: określenie wymiarów obrazu i automatyczna optymalizacja przesyłania obrazów za pomocą wtyczek, takich jak Squoosh.app .

Zawsze określaj wymiary obrazu

Użyj odpowiednich rozmiarów obrazu w swojej witrynie i określ maksymalne wymiary obrazu dla symboli zastępczych (np. 400px na 400px). Nawet jeśli większy obraz pasowałby do tego symbolu zastępczego, użycie większych obrazów spowolni czas ładowania strony.

Automatyczna optymalizacja przesyłanych obrazów

Celem optymalizacji obrazów jest maksymalne zmniejszenie rozmiarów plików bez wpływu na jakość obrazu. Mniejsze rozmiary plików wymagają pobrania mniejszej ilości danych, co przyspiesza ładowanie na stronach internetowych.

Istnieje wiele narzędzi, których możesz użyć do automatycznej optymalizacji i kompresji obrazów podczas ich przesyłania (oraz do kompresji wszystkich istniejących obrazów w witrynie). Oszczędza to czas potrzebny na indywidualną optymalizację każdego obrazu przed jego przesłaniem. Jednak nie poznasz rzeczywistych wyników, dopóki nie wyświetlisz witryny. Często automatyczna kompresja pozostawia artefakty (pikselacja itp.), których nigdy byś nie wpuścił na swoją stronę, gdybyś go wcześniej zobaczył.

Shortpixel i Smush to dwie popularne wtyczki freemium, których można używać do optymalizacji obrazów w locie.

Strona Squoosh.app optymalizuje również obrazy i umożliwia podgląd oryginału w porównaniu ze zoptymalizowanymi przed przystąpieniem do optymalizacji. Daje to dodatkową kontrolę wizualną nad procesem kompresji rozmiaru pliku obrazu.

Wyczyść swoją bazę danych i bibliotekę multimediów

Wersje WordPressa umożliwiają cofanie zmian – ale mogą one również zaśmiecać przestrzeń bazy danych i zwiększać jej rozmiar.

Aby baza danych Twojej witryny działała optymalnie, najlepiej ją wyczyścić – możesz to zrobić ręcznie (ale wymaga to profesjonalnych umiejętności WordPres) lub za pomocą wtyczki, takiej jak WP Rocket. SG Optimizer ma również przełącznik do tego w chwili pisania tego tekstu.

Te same zasady dotyczą Twojej Biblioteki mediów. Nieużywane obrazy przechowywane w Twojej bibliotece zajmują dużo miejsca na dysku, co może oznaczać, że twoja witryna nie będzie działać optymalnie.

Aby uporządkować bibliotekę multimediów, możesz ręcznie usunąć nieużywane obrazy lub użyć wtyczki, takiej jak Media Cleaner , aby zrobić to za Ciebie.

WordPress

Optymalizacja po stronie serwera

Optymalizacja po stronie serwera to kolejny kluczowy aspekt poprawy ogólnej wydajności witryny WordPress.

Poniżej znajduje się kilka głównych poprawek, które powinieneś rozważyć zaimplementowanie na swoim serwerze:

Zaktualizuj WordPress i PHP do najnowszych lub najbardziej kompatybilnych wersji

Chociaż zwykle zaleca się aktualizację WordPress i PHP do najnowszych wersji, czasami starsze wersje są bardziej kompatybilne.

Wielu użytkowników stwierdziło na przykład, że WordPress 5.8.1 bezproblemowo współpracuje z PHP 7.4 pod względem usprawnienia wydajności serwera – co również wpływa na wydajność witryny.

Utwórz lekką stronę 404

Strony 404 dostarczają użytkownikom komunikaty o błędach, gdy plik lub strona nie są dostępne, a czasami zawierają przekierowanie. Niestety wiele z tych stron może być ciężkich, co może spowolnić działanie Twojej witryny. A jeśli twoja witryna ma wiele stron 404, może to również wpłynąć na SEO Twojej witryny.

Rozsądnie jest stworzyć lekką stronę 404 przy użyciu minimalistycznego szablonu. I powinieneś naprawić wszelkie błędy 404 stron w swojej witrynie.

Włącz HTTPS i HTTP/2

Bezpieczeństwo jest głównym problemem witryn WordPress. Dlatego zawsze należy zainstalować certyfikat SSL, aby zabezpieczyć twoją witrynę i jej zawartość.

Aby to zrobić, możesz użyć HTTPS lub HTTP/2 – przy czym HTTP/2 jest najbardziej stabilną wersją HTTP, która zapewni również szybszą witrynę.

Zmień limit pamięci WordPressa w wp-config.php

Zobacz również: Jak usunąć adres URL z wyszukiwarki Google?

Serwery potrzebują wystarczającej ilości pamięci do wydajnego i efektywnego uruchamiania procesów. PHP to język po stronie serwera, który również wymaga wystarczającej ilości pamięci do wykonywania operacji na serwerze.

Możesz zmienić limit pamięci PHP, modyfikując plik wp-config.php w domyślnej instalacji WordPressa. Utwórz kopię zapasową przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian.

Jeśli otworzysz plik za pomocą edytora tekstu, znajdziesz następujący wiersz kodu:

zdefiniuj( 'WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’ );

Tutaj 64M oznacza 64MB. Możesz zwiększyć ten limit, aby dopasować go do swoich szczególnych potrzeb.

Dodaj Vary: Accept-Encoding Header

Aby przyspieszyć działanie witryny WordPress, należy przedstawić skompresowaną wersję witryny wszystkim przeglądarkom internetowym.

Dodając nagłówek HTTP żądania accept-encoding, informujesz nowoczesne przeglądarki, że klient może obsłużyć skompresowaną wersję witryny WordPress. To z kolei sprawia, że ​​strona ładuje się szybciej.

Dodaj kontrolę pamięci podręcznej i wygasa nagłówki (określ długość pamięci podręcznej)

Możesz kontrolować, jak długo przeglądarka przechowuje w pamięci podręcznej zasoby statyczne, używając nagłówka kontroli pamięci podręcznej dla witryny WordPress.

W ten sposób przeglądarka przechowuje w pamięci podręcznej pliki statyczne – więc za każdym razem, gdy użytkownik ponownie odwiedza witrynę, przeglądarka nie musi ponownie żądać plików z serwera. Zamiast tego przeglądarka prezentuje to, co już znajduje się w pamięci podręcznej – a to sprawia, że ​​strona ładuje się szybciej.

Zminimalizuj przekierowania i dodaj je na poziomie serwera

Przekierowania (gdzie jeden adres URL przekierowuje do innego adresu URL) zawsze zajmują dodatkowe milisekundy. To sprawia, że ​​użytkownicy czekają w tym procesie. Dlatego najlepiej za wszelką cenę minimalizować przekierowania.

Użyj kompresji GZIP

GNU Zip lub GZIP to bezstratna metoda kompresji danych, która pomaga zmniejszyć rozmiar strony internetowej poprzez kompresję jej zasobów, takich jak kody HTML, CSS i JavaScript.

Gdy korzystasz z GZIP, zapewnia on skompresowaną wersję Twojej witryny – co pomaga przyspieszyć ładowanie witryny.

Zwiększ liczbę pracowników PHP

Pracownicy PHP określają, ile równoległych, niebuforowanych wersji witryny jest prezentowanych w danym momencie. Im więcej pracowników PHP, tym więcej równoległych żądań użytkowników zostanie obsłużonych – co skraca czas oczekiwania użytkowników na żądanie strony z Twojej witryny.

Zwiększenie liczby pracowników PHP pomaga zatem Twojej witrynie WordPress stać się bardziej responsywną i szybszą pod względem realizacji równoległych żądań użytkowników.

Użyj sieci dostarczania treści (CDN)

Sieć dostarczania treści (CDN) może pomóc znacznie zmniejszyć ruch sieciowy w witrynie, co z kolei zwiększa szybkość. Dlatego sieci CDN są niezbędne w przypadku witryn o dużym natężeniu ruchu.

Sieci CDN pomagają globalnie dystrybuować zawartość witryny za pośrednictwem lokalnych węzłów CDN, dzięki czemu wszystkie żądania dotyczące zawartości statycznej są kierowane do tych lokalnych węzłów CDN, a nie do serwera pochodzenia — prezentując najnowszą wersję żądanej strony w pamięci podręcznej.

Cloudflare jest jednym z najlepszych CDN, a jego darmowa wersja jest wystarczająca dla większości użytkowników.

Cloudflare

Konfiguracja domeny do pracy z CDN może być trochę skomplikowana. Na przykład, jeśli używasz Cloudflare, będziesz musiał zaktualizować rekordy DNS domeny i zastąpić domyślne serwery nazw serwerami nazw Cloudflare.

Jeśli nie znasz aktualizacji DNS, połączenie domeny z CDN, takim jak Cloudflare, może być trudne. Ponadto przeniesienie witryny na nowy serwer może być jeszcze większym wyzwaniem. Ale jeśli możesz zarządzać dodatkowymi kosztami administratora, CDN jest naprawdę wart czasu i wysiłku ze względu na korzyści płynące z szybkości.

Hyper-Tweaking

Dopracowujemy i poprawiamy co miesiąc, ale zawsze istnieją możliwości dalszych drobnych ulepszeń szybkości witryny.

Hyper-tweaking może skrócić czas ładowania witryny o dodatkowe milisekundy i zapewnić jeszcze bardziej płynną obsługę.

Użyj wtyczki Perfmatters do optymalizacji na poziomie strony

Perfmatters to lekka wtyczka premium, która została zaprojektowana do optymalizacji na poziomie strony. Jego „menedżer skryptów” może wyłączyć pliki CSS i JavaScript na poziomie strony lub posta.

Na przykład, jeśli używasz formularza kontaktowego 7 na swojej stronie kontaktowej, załaduje on pliki CSS i JavaScript (JS) w całej witrynie. Możesz też wyłączyć ładowanie plików CSS i JS Contact Form 7 w całej witrynie i ograniczyć je tylko do strony kontaktowej. Innymi słowy, jest to potężne narzędzie, które pomaga selektywnie włączać lub wyłączać CSS, JS lub wtyczki na podstawie postu.

JavaScript

Włącz utrzymywanie połączeń HTTP

Trwałe połączenie HTTP, znane również jako „HTTP Keep-alive”, to polecenie, które powoduje, że połączenie TCP (Transmission Control Protocol) pozostaje otwarte dla nowych żądań HTTP.

Jest to bardzo przydatne, ponieważ połączenia HTTP są domyślnie skonfigurowane tak, aby zamykały się po każdym żądaniu HTTP. Utrzymując otwarte połączenie z serwerem, oszczędzasz czas i unikasz ciągłych ponownych połączeń – dzięki czemu strona działa wydajniej.

Wyłącz Hotlinkowanie swoich treści

Hotlinking to miejsce, w którym inne witryny osadzają i łączą się z obrazami z Twojej witryny. To może naprawdę wyczerpać zasoby twojego serwera, nawet o tym nie wiedząc. Dzieje się tak, ponieważ za każdym razem, gdy obraz jest oglądany na zewnętrznej stronie, przeglądarka żąda go z twojego serwera, a nie z ich.

Jeśli odkryjesz, że ktoś łączy Twoje treści z hotlinkami, najprostszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zmiana nazwy tego obrazu i zmiana adresu URL obrazu, aby hotlink przestał działać. Jeśli tak się stanie, możesz dodać następujące wiersze kodu do pliku .htaccess.

RewriteEngine włączony

Przepisz Warunek %{HTTP_REFERER} !^$

RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)example.com/.*$ [NC]

Przepisz regułę \.(gif|jpg|jpeg|bmp|zip|rar|mp3|flv|swf|xml|php|png|css|pdf)$ – [F]

UWAGA: Zastąp example.com nazwą swojej domeny

Często zadawane pytania dotyczące przyspieszenia witryn WordPress

Jak przyspieszyć witrynę WordPress?

Oto skrócona wersja naszych najlepszych wskazówek dotyczących przyspieszenia witryny WordPress:

 • Korzystaj z niezawodnego, wydajnego hosta internetowego, który znajduje się blisko miejsca, w którym znajdują się użytkownicy Twojej witryny.
 • Użyj dedykowanego serwera do hostowania swojej witryny WordPress, zwłaszcza jeśli jest to witryna o dużym natężeniu ruchu.
 • Użyj lekkiego motywu.
 • Optymalizuj obrazy.
 • Nie używaj wtyczek, chyba że jest to absolutnie konieczne. Testuj i wyłączaj stare wtyczki, jeśli nikt nie pamięta, dlaczego nadal są włączone!
 • Użyj wtyczki buforowania, takiej jak WP Rocket, aby zminimalizować, połączyć i zoptymalizować CSS i JS.
 • Dodaj nagłówki wygaśnięcia.
 • Zawsze używaj najnowszego rdzenia WordPress.
 • Zaktualizuj wersję PHP serwera, aby była najbardziej zgodna z twoją wersją WordPressa.
 • Użyj CDN.
 • Skorzystaj z kompresji GZIP.

Jaka jest najlepsza wtyczka przyspieszająca działanie WordPressa?

To naprawdę zależy od twoich dokładnych wymagań, ale jeśli szukasz darmowej wtyczki, to wtyczka LiteSpeed ​​Cache (LSCP) działa dobrze – ale potrzebujesz serwera WWW LiteSpeed.

W przypadku serwerów Apache i Nginx dobrymi opcjami są WP Fastest Cache i Autoptimize. WP Rocket jest prawdopodobnie najlepszy, ale niestety nie jest darmowy.

Dlaczego moja witryna WordPress działa tak wolno?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz mieć powolną witrynę WordPress.

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest hosting: jeśli korzystasz z taniego, współdzielonego planu hostingowego, to właśnie tam powinieneś zainwestować w zmiany. Jeśli Twój host jest niezawodny, upewnij się, że uruchamiasz GTMetrix i Google PageSpeed ​​Insights, aby zobaczyć, co polecają.

Na podstawie tych zaleceń możesz zdecydować, jak rozwiązać problem wąskich gardeł prędkości.

Narzędziem, które może rozwiązać wiele czynników wpływających na szybkość i optymalizację witryn WordPress, jest W3 Total Cache . Jest to całościowa platforma optymalizacji wydajności sieci Web (WPO) z szeroką gamą korzyści i funkcji optymalizacji szybkości.

Ostatnie przemyślenia na temat tego, jak poprawić wydajność witryny WordPress

Może to być pole minowe, próbujące znaleźć sposoby na optymalne i szybkie działanie witryny WordPress.

W zależności od Twoich dokładnych celów i budżetu, istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci osiągnąć szybką stronę internetową. Mamy nadzieję, że ten przewodnik WordPress 2021 dotyczący szybkości zainspiruje Cię i umożliwi Ci zwiększenie wydajności Twojej witryny oraz sprawi, że odwiedzający twoją witrynę będą wracać po więcej.

Dodaj komentarz