6 porad – WordPress przyjazny dla SEO?

SEO na WordPressie. Pierwszym krokiem po uruchomieniu bloga jest ustawienie motywu, który wygląda niesamowicie i satysfakcjonująco. Chociaż WordPress ma dużą bibliotekę motywów, często widzę ludzi, którzy wybierają niewłaściwe motywy, co może zaszkodzić ich ogólnej działalności w Internecie.

Większość początkujących wybiera motyw, który po prostu wygląda oszałamiająco, nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że motywy WordPress mają coś wspólnego z SEO. Mam wielu przyjaciół, którzy nigdy nie spojrzeliby wstecz na techniczne aspekty motywu, a nie tylko na układ demonstracyjny.

Dlaczego Twój motyw jest ważną częścią SEO

Po wieloletniej pracy z SEO uważam, że motywy WordPress odgrywają rolę w określaniu sukcesu SEO witryny, ale nie bezpośrednio. To nie jest coś w rodzaju instalowania motywu, który mógłby zapewnić wyższą pozycję w rankingu lub konkretnego motywu, który mógłby zaszkodzić SEO.

Jeśli uważnie monitorujesz zmiany w sygnałach, które określają rankingi SEO, możesz zauważyć, że sygnały UX zyskują większą wagę w ogólnych sygnałach SEO. Ale co ma wspólnego motyw z UX witryny?

Motywy WordPress przyczyniają się do większości UX na stronie internetowej. Od przejścia ładowania do struktury treści, motywy wpływają na sygnały UX, takie jak responsywność, szybkie ładowanie, zoptymalizowany interfejs i wiele innych czynników, które wkrótce staną się częścią aktualizacji Google Core Web Vitals .

Jak wiesz, SEO zmienia się z dnia na dzień dzięki sygnałom dotyczącym jakości strony. Tutaj ustaliliśmy kilka rzeczy, na których powinieneś się skupić przy wyborze motywu witryny zoptymalizowanej pod kątem SEO.

Dobrze zakodowany

SEO

Jak wiecie, motywy, które wyglądają niesamowicie, to tak naprawdę ciągi kodu w backendzie. Mogą istnieć tysiące linijek kodu, które sprawią, że motyw stanie się rzeczywistością, którą widzisz. Jako właściciel strony internetowej, który jest również poinformowany o zaletach SEO motywu WP, powinieneś naprawdę upewnić się, że jest naprawdę dobrze zakodowany.

Tylko dobrze zakodowany motyw będzie przyjazny dla SEO, bezpieczny i szybki. Ale jako początkujący, który może w ogóle nie znać żadnych języków kodowania, trudno będzie spojrzeć na kod i uzyskać wgląd w jakość.

Dobrą zasadą jest sprawdzenie, czy motyw jest popularny, oferuje częste aktualizacje i po prostu spójrz na firmę programistyczną, aby sprawdzić, czy ma doświadczenie. Poświęć trochę czasu na przeczytanie recenzji tematu. Wiele razy będziesz mógł znaleźć opinie innych deweloperów, które możesz wziąć pod uwagę.

Szybkie ładowanie

Jak długo czekasz na załadowanie strony internetowej? Może 4 lub 5 sekund, ale badanie wykazało, że 40% czytelników porzuca stronę, jeśli ładowanie trwa dłużej niż 3 sekundy. Każda chwila po 3 sekundach szkodzi Twojemu UX, a szanse na odbijanie się użytkowników są wysokie.

Motywy są jedną z najczęstszych przyczyn powolnego ładowania. Powolne motywy mogą wyglądać fajnie po załadowaniu, ale przez większość czasu użytkownik już wrócił i opuścił witrynę, nie widząc całkowicie załadowanej strony.

Możesz użyć GTMetrix lub PageSpeed ​​Insights, aby sprawdzić, jak dobrze działa Twój obecny motyw i zobaczyć problemy powodujące powolny czas ładowania. Sprawdź, czy ładuje się w mniej niż 3 sekundy, w przeciwnym razie może być konieczne rozważenie przełącznika!

Responsywne

Elastyczny projekt

Motyw responsywny to coś, co dostosowuje swój układ do rozmiaru i rozdzielczości ekranu. Są bardziej przyjazne dla użytkownika na mniejszych ekranach i urządzeniach mobilnych, co stanowi punkt odniesienia w aspektach SEO.

Responsywne motywy zwykle poprawiają ogólne wrażenia użytkownika i odgrywają rolę w SEO, ponieważ strony przyjazne dla urządzeń mobilnych mają wyższą pozycję w Google. Co więcej, zgodnie z postem na blogu w Google Search Central, stwierdzili: „Google zaleca responsywne projektowanie stron internetowych, ponieważ jest to najłatwiejszy wzorzec projektowy do wdrożenia i utrzymania”.

W 2021 r. przyjazność mobilna jest koniecznością, ponieważ użytkownicy mobilni mają ponad 80% wszystkich użytkowników Internetu. Powinieneś pomyśleć tylko o wyborze motywu z responsywnym projektem, który pasuje do różnych rozmiarów ekranu, nie powodując brzydkiego wyglądu układu!

Regularne aktualizacje

Najpopularniejsze motywy WordPress są często aktualizowane co miesiąc, aby poprawić ich funkcje i naprawić wszelkie błędy. Znalezienie motywu, który oferuje regularne aktualizacje, jest obowiązkowe, jeśli chcesz, aby obsługiwana była bezpieczna witryna.

Czy wiesz, że ze wszystkich hacków do CMS w 2018 roku 90% dotyczyło WordPressa. Według Sucuri 39% zhakowanych stron internetowych używało przestarzałego oprogramowania. Nie tylko użytkownik, ale także twórca motywu powinien otwierać regularne aktualizacje, aby poprawić jego bezpieczeństwo.

Zobacz równieź: Jak zoptymalizować zawartość bloga WordPress na Pinterest

Dlatego te wyniki pokazują nam, że powinieneś wybrać motyw, który oferuje regularne aktualizacje i ulepszenia bezpieczeństwa, dzięki którym Twoja witryna jest bezpieczna i zdrowa!

Kompatybilność wtyczek SEO

Jak korzystać z Yoast SEO, aby poprawić rankingi w wyszukiwarkach?

Kiedy czytasz artykuł dotyczący SEO, jestem pewien, że będziesz mieć zainstalowaną wtyczkę SEO na swoim blogu/witrynie. Czy wiesz, że nie wszystkie wtyczki będą kompatybilne z każdym motywem WP? I że niektóre motywy mogą mieć nawet wbudowane narzędzie SEO?

Chociaż może to wydawać się kuszące, wbudowane opcje SEO mogą często powodować konflikty z innymi wybranymi wtyczkami SEO. Doświadczony zespół WPExplorer zaleca używanie wtyczki SEO zamiast wbudowanego narzędzia SEO z Twoim motywem. Na przykład twórcy motywów często świetnie radzą sobie z tworzeniem lub projektowaniem motywów, ale to nie znaczy, że rozumieją SEO. Jednak zespół Yoast (na przykład) specjalizuje się w SEO i stale jest na bieżąco z najnowszymi wytycznymi. Korzystając z ich wtyczki, możesz mieć pewność, że masz najlepszą konfigurację SEO swojej witryny.

Naprawdę mądrze jest sprawdzić, czy wtyczka obsługuje wtyczki SEO, aby podjąć świadomą decyzję przy wyborze odpowiedniego motywu WordPress. Zdobycie najlepszej wtyczki SEO może dać nam przewagę nad innymi, których na tym brakuje, to łatwy ruch!

Testowane w różnych przeglądarkach

Uzyskanie motywu przetestowanego w różnych przeglądarkach jest bardzo ważne, ponieważ może zapewnić, że Twoja witryna będzie ładować się w oczekiwany sposób we wszystkich przeglądarkach w różnych systemach operacyjnych, urządzeniach i rozmiarach ekranu.

Jako właściciel witryny odpowiadasz za sprawdzenie, czy Twój motyw został przetestowany w wielu przeglądarkach, aby nie przegapić żadnej z Twoich odbiorców, którzy korzystają z innych przeglądarek internetowych. Większość motywów będzie obecnie testowana w wielu przeglądarkach, ale zawsze lepiej jest zająć się tymi głupimi rzeczami.

Wybierając motyw, spójrz na szczegóły, aby sprawdzić, czy programista wymienił kompatybilne lub przetestowane przeglądarki. Dobry motyw powinien działać w nowoczesnych przeglądarkach (w tym Firefox, Safari, Opera, Chrome i Edge), abyś mógł przyciągnąć odbiorców do swojej witryny bez konieczności otwierania konkretnej przeglądarki lub urządzenia!

Jaki jest przykład motywu przyjaznego SEO?

Zobacz równieź: Najlepsze motywy i szablony WordPress w 2021 roku

Jak wspomniałem powyżej, należy zwrócić uwagę przy wyszukiwaniu motywu, który jest najlepszy dla SEO, ale artykuł nie zostanie ukończony, jeśli nie dodam przykładu. Oto jedna z najlepszych opcji, które możesz wypróbować dla swojej witryny: motyw Total.

Całkowita strona docelowa motywu WordPress

Total to jeden z najlepszych motywów przeciągania i upuszczania dla WordPress opracowany przez WPExplorer. Jak wspomniano wcześniej, ten temat jest kompletnym przykładem, w którym wszystkie powyższe punkty spotykają się razem. Stworzony przez doświadczony zespół WPExplorer, z Total, jesteś w dobrym towarzystwie!

Motyw Total zawiera ponad 40 gotowych wersji demonstracyjnych i ponad 500 opcji stylizacji, dzięki którym Twoja witryna będzie wyprzedzać tłumy. Dzięki łatwemu w użyciu kreatorowi przeciągnij i upuść możesz stworzyć swoją witrynę bez żadnych kłopotów. Obecnie ponad 47 000 zadowolonych klientów jest zadowolonych z Total. Możesz teraz uzyskać Total Theme za 59 $!

Uzyskanie dużego ruchu jest marzeniem każdego właściciela witryny, ale zapewnienie odwiedzającym lepszych wrażeń jest jeszcze lepsze i właśnie o to w grę wchodzą SEO i UX . Chciałbym wyjaśnić, że SEO to bardziej tworzenie treści dla użytkownika niż dla wyszukiwarek.

Jednym z kluczowych czynników decydujących o jakości strony jest motyw witryny. Powinieneś uczynić go czystym, responsywnym, szybkim, bezpiecznym i kompatybilnym, jak motyw The Total WordPress od WPExplorer, który jest doskonałym przykładem motywu zoptymalizowanego pod kątem SEO.

Dlatego motywy WordPress mają wiele wspólnego z SEO. Znajdź dobry motyw zoptymalizowany pod kątem SEO i aktywuj go, abyś nie musiał się martwić, że Twój motyw spadnie w rankingu wyszukiwarek!

Dodaj komentarz