Blog z Pasją

Jak wybrać motyw odpowiedni do WordPress – infografika

Podziel sie

Myślałeś jak wybrać motyw odpowiedni do WordPressa? Na pewno nie brakuje motywów WordPress. Z każdym dniem otrzymujemy nowe darmowe i płatne motywy WordPress które obsługują różne strony internetowe. Blogi, czasopisma, portfolia, motywy wideo, i dużo więcej! Krótko mówiąc, motywów WordPress jest mnóstwo, a liczba wciąż rośnie. Teraz pojawia się pytanie: jak właściwie wybrać motyw WordPress?

infografika - Jak wybrać motyw odpowiedni do WordPress
infografika – Jak wybrać motyw odpowiedni do WordPress
Czy są jakieś szczególne czynniki lub względy, o których należy pamiętać? Coś czego zawsze musisz być świadomy?Oczywiście zależy to w dużej mierze od twoich potrzeb. Jeśli potrzebujesz motywu wideo, nie wybierzesz motywu modowego i tak dalej. Jednak niektóre kluczowe elementy pozostają takie same gdy zastanawiasz się jak wybrać motyw WordPress. Ten artykuł dotyczy ich:

Jak wybrać motyw WordPress

1. Poznaj swoje wymagania i budżet

To oczywiście pierwsza obawa. Musisz być świadomy swoich wymagań i potrzeb. Zacznij od ustalenia charakteru witryny, którą tworzysz lub uruchamiasz. Czy to witryna wideo? Czy to prosty blog i czy będzie dużo zdjęć?

wymagania

Po zakończeniu możesz dodać do krótkiej listy typ motywu WordPress, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Istnieją również problemy związane z projektowaniem. Na przykład witryny zorientowane na treść mogą być lepsze z bardzo minimalnym motywem WordPress, podczas gdy niektóre witryny wymagają pewnych animacji i innych poprawek związanych z wyglądem.

Ponadto ważny jest również twój budżet. Zanim dowiesz się, jak wybrać motyw WordPress, musisz wiedzieć, czy w ogóle chcesz wydawać pieniądze. Może się okazać, że wiele osób powie ci, że wszystkie darmowe motywy są złe, ale nie kupuj tej rady. Dobry darmowy motyw jest zgodny ze standardami kodowania i jest regularnie aktualizowany, chociaż może nie być wspierany przez wsparcie najwyższej jakości.

2. Zwróć uwagę na jakość i standardy kodu

Źle zakodowany motyw WordPress może mieć negatywny wpływ na wydajność twojej witryny. Może spowolnić działanie, zapchać bazę danych śmieciami, a nawet ujawnić go hakerom. W związku z tym wybierz motyw, który jest zgodny z najnowszymi standardami kodowania i bezpieczniejszymi praktykami.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Nie możesz otworzyć każdego pliku, który jest dostarczany w pakiecie motywu i sprawdzić kod!

Istnieją dwa skróty do tego. Po pierwsze, rozważ wybranie tylko tych motywów, które pochodzą od renomowanych dostawców. Poszukać sklepy tematyczne, które istnieją już od kilku lat i mieć ustalony arsenał motywów premium. Podobnie wybierz tylko te bezpłatne motywy, które miały kilka tysięcy pobrań. W ten sposób możesz uniknąć śmieci i złego kodu.

Po drugie, polegaj na Theme Check (Wtyczka do sprawdzania motywu to łatwy sposób na przetestowanie motywu i upewnienie się, że jest zgodny ze specyfikacją z najnowszymi standardami recenzji motywu) . Skanuje motyw WordPress i oferuje opinie na temat jakości kodu.

Oto, co mówi wtyczka o przykładowym motywie Impreza:

impreza

3. Upewnij się, że jest dostępna pomoc techniczna i aktualizacje

Jeśli dany motyw jest produktem płatnym lub ma charakter premium, zawsze powinien być poparty wsparciem najwyższej jakości. Takie wsparcie może odbywać się za pośrednictwem forów, poczty e-mail lub biletów online. Jeśli napotkasz problemy z motywem, za który zapłaciłeś pieniądze, programiści powinni być w stanie cię poprowadzić. Jasne i proste.

Darmowe motywy jednak to inna historia. Rozważ jednak przejrzenie forów WordPress.org dla danego motywu i zobacz, czy programista szybko odpowiada na pytania i prośby o pomoc. Jest to ważne aby wiedzieć jak wybrać motyw do WordPressa.

pomoc

Podobnie motywy WordPress powinny być regularnie aktualizowane. Z biegiem czasu trzeba zastosować nowe poprawki zabezpieczeń, naprawić błędy itp. Motyw, który nie jest regularnie aktualizowany, jest złym motywem.

Aby sprawdzić częstotliwość aktualizacji, przyjrzyj się dziennikowi zmian motywu. Zwykle daje dobry przegląd tego, jak intensywny jest proces tworzenia motywu.

4. Wypisz potrzebne funkcje

Lista funkcji i funkcjonalności, które może lub musi oferować motyw WordPress, jest zawsze dyskusyjna. Oczywiście to zależy od twoich potrzeb. Jeśli nie prowadzisz witryny z wiadomościami, prawdopodobnie nie potrzebujesz paska aktualności na stronie głównej.

Jednak są pewne funkcje, które zawsze są konieczne! Na przykład twój motyw WordPress z pewnością powinien być responsywny i przyjazny dla urządzeń mobilnych. Jest rok 2020/2021 a telefon komórkowy jest prawie na równi z komputerami stacjonarnymi. Jeśli twój motyw nie będzie responsywny, Twoja witryna ucierpi.

Kolejna rzecz: Podstawowe możliwości dostosowywania. Chcesz oczywiście mieć możliwość dostosowania swojej strony głównej i schematu kolorów, prawda?

Na koniec zastanów się, czy potrzebujesz naprawdę małego, niszowego motywu, czy też lepiej będzie, jeśli będziesz mieć większy, uniwersalny motyw. Pierwsza z nich jest lepszym rozwiązaniem dla witryn małych firm (prawników, kawiarni itp.), A druga zazwyczaj dobrze sprawdza się w przypadku firm internetowych.

Więc jak wybrać motyw odpowiedni do WordPressa?

Na koniec, jeśli nadal zastanawiasz się, jak wybrać motyw WordPress, lista rzeczy, których NIE WOLNO robić:

  • Nie pytaj Google o „świetne motywy WordPress”. Albo przynajmniej bądź ostrożny, kiedy to robisz. Chodzi o to, że nigdy nie wiadomo, które źródła motywów są godne zaufania i zawsze istnieje ryzyko, że wraz z motywem dostaniesz złośliwy kod. Zawsze bezpieczniej jest przejść do jednego z renomowanych sklepów z motywami lub sprawdzić, co jest dostępne w oficjalnym katalogu WordPress.
  • Jeśli twój motyw nie pozwala na dostosowywanie lub modyfikowanie plików kodu, nie używaj go. Nie ma znaczenia, czy musisz dostosować lub edytować jakikolwiek kod, powinieneś mieć taką możliwość.
  • Jeśli motyw oferuje takie funkcje, jak SEO lub funkcje bezpieczeństwa, nie przejmuj się ich używaniem. Zdecyduj się na wtyczki… prawie zawsze radzą sobie lepiej.
  • Nie używaj motywu, który nie jest przyjazny dla urządzeń mobilnych.
  • Nie wybieraj motywu premium, który nie jest objęty wsparciem dobrej jakości.

Więc masz to! Krótka lista wskazówek, jak wybrać motyw WordPress. Zapraszam do komentowania, jeśli potrzebujesz pomocy.


Podziel sie

Dodaj komentarz