Blog z Pasją

Google Maps WordPress 5 najlepszych wtyczek

Podziel sie

Jeśli chcesz wyświetlić Google Maps WordPress na mapie swoją stronę to prawdopodobnie Mapy Google jest najlepsze do prezentowania. I chociaż osadzenie prostej mapy za pomocą dołączonego kodu do osadzania jest dość łatwe to najlepsze wtyczki WordPress Google Maps zapewniają znacznie większą funkcjonalność.

Co to jest google maps i do czego służy?

 • Dzięki Google Maps każdy może w odnaleźć poszukiwaną przez siebie firmę, warsztat, sklep, bądź restaurację zgodną z upodobaniami. Wystarczy w wyszukiwarce przejść do zakładki – Mapy.

Na początek najlepsze wtyczki Google Maps w WordPress pomagają dodawać znaczniki do lokalizacji, filtry do interfejsu użytkownika, niestandardowe ikony, warstwy, wskazówki i wiele więcej. Poza tym umożliwiają dostosowanie map do wymagań twojej witryny. A potem używając skrótów możesz wyświetlać swoje mapy w dowolnym miejscu.

Pięć najlepszych wtyczek do Map Google WordPress

1. Widget Mapy dla Google Maps

Pierwsza opcja na liście najlepszych wtyczek do Map Google WordPress to Maps Widgets. Widget Mapy dla Google pomaga uzyskać idealną mapę z miniaturą i lightboxem w ciągu kilku minut.

Zgrabny interfejs użytkownika upraszcza tworzenie map i dostosowywanie go. Nie tylko to ale będziesz mógł również przechowywać mapy w bibliotece map z określonymi ustawieniami a następnie odzyskać je później do ponownego wykorzystania z edycją lub bez. Ponadto jeśli używasz Gutenberg oferują dodatkową wtyczkę Map Block Gutenberg za darmo.

Widget Mapy dla Google Maps
Widget Mapy dla Google Maps

Podczas tworzenia map można wiele zrobić. Na przykład możesz ustawić pozycję i poziom powiększenia map, dodać wiele lokalizacji i znaczników oraz dostosować kolor i wymiary. Lub skorzystaj ze wstępnie zdefiniowanych stylów map w ofercie i nadaj styl mapom używając własnego CSS.

Inne funkcje obejmują:

 • W pełni dostosuj rozmiar mapy Google
 • Uzyskaj bibliotekę ponad 1500 pinów map (wersja płatna)
 • Wiele schematów kolorów Map Google
 • Wiele widoków map – ulica, satelita, teren lub hybryda
 • Niestandardowe ikony znaczników
 • Integracja Shortcode do wyświetlania map w dowolnym miejscu (wersja płatna)

Krótko mówiąc, Maps Widget dla Google Maps to świetna wtyczka do tworzenia spersonalizowanych map wyświetlających wiele lokalizacji jednocześnie udostępniając mnóstwo szczegółów w zwięzły sposób.

2. WP Google Map

Chcesz dodać styl do swoich istniejących miejsc w Mapach Google? Spójrz na WP Google Map. Oferuje setki stylów map do wyboru Snazzy Maps i szybko zastosuje style do wszystkich osadzonych Map Google w twojej stronie.

Możesz użyć tej wtyczki aby dodać nieograniczoną liczbę znaczników mapy. WP Google Map oferuje ponad 500 wstępnie zaprojektowanych markerów. Plik wersji pro wyświetli nawet wiele tras wraz z odległością (mile / km). Jest w pełni przeciągalny i nadający się do ponownego kształtowania.

WP Google Map

Inne funkcje obejmują:

 • Wyświetlaj niestandardowe filtry w interfejsie użytkownika, aby zapewnić dokładne wyszukiwanie
 • Piękne i responsywne szablony okien informacyjnych
 • Pokaż listę lokalizacji z filtrami i paginacją
 • Utwórz mapę z widokiem satelitarnym i normalnym
 • Animacja markera po kliknięciu lub najechaniu kursorem
 • Wiele warstw mapy – wyświetla ruch drogowy, rower i transport

Zacznij od tej wtyczki jeśli chcesz stworzyć wysoce konfigurowalną i łatwą w użyciu Mapę Google.

3. WP Google Maps

WP Google Maps to bardzo popularna wtyczka z 400 000 aktywnych instalacji. Aby utworzyć mapę wszystko co musisz zrobić to poruszać się między zakładkami w interfejsie pojedynczego ekranu.

Bezpłatna wersja bez reklam i linków umożliwia udostępnianie użytkownikom wielu informacji przy użyciu dowolnej liczby znaczników (standardowego kodu PIN Google) dla Google Maps WordPress.

WP Google Maps

Kliknięcie prawym przyciskiem myszy umożliwia dodawanie lub edytowanie znaczników a następnie przeciąganie ich do dokładnych lokalizacji. Będziesz mógł dodawać animacje, wielokąty i polilinie. Wtyczka obsługuje autouzupełnianie Map Google lokalizację, cztery typy map (mapa drogowa, terenowa, satelitarna i hybrydowa), a także warstwy transportowe (ruch drogowy, rower i transport publiczny). Świetne Google Maps WordPress.

Inne funkcje zawiera wersja premium:

 • Wiele map, które rozszerzają się, aby wypełnić ekran
 • Znaczniki można filtrować według kategorii, pól niestandardowych i nie tylko
 • Znaczniki mogą zawierać opisy, linki, obrazy, filmy, lokalizacje, wskazówki i kategorie
 • Odwiedzający mogą używać swojej lokalizacji jako punktu początkowego / końcowego dla wskazówek dojazdu i dodawać własne znaczniki do map
 • Zaawansowana funkcjonalność lokalizatora sklepów, która umożliwia wyszukiwanie według kategorii i wykorzystuje lokalizację użytkownika
 • Dane znaczników można szybko edytować, importując lub eksportując do pliku CSV. Jednocześnie możliwy jest również import z URI (REST API), XML, CSV, JSON, GPX

Płatne licencje zaczynają się od 39,99 USD.

4. Maps Marker Pro

Imponujące funkcje i popularność Maps Marker Pro ma ta wtyczka i znajduje się na liście najlepszych wtyczek Google Maps WordPress. Możesz go użyć do wykreślenia dowolnego miejsca lub udostępnienia dowolnej trasy lub ścieżki dostosowując każdy znacznik podczas podróży. Licencje zaczynają się od 39 USD.

Maps Marker Pro

Tworzenie mapy przy użyciu ustawień 600+ może początkowo wydawać się onieśmielające. Ale kiedy przyłożysz do niej zobaczysz że wymaga to po prostu ustalenia wymiarów mapy, utworzenia znaczników i wyboru warstw. Czynnikiem decydującym może być to że możesz pobierać dane z różnych źródeł takich jak Bing.

Inne funkcje obejmują:

 • Udostępniaj mapy offline za pomocą kodów QR
 • Udostępniaj lokalizację i ruch w czasie rzeczywistym
 • Rozszerzona rzeczywistość do tworzenia dowolnego scenariusza
 • Wiele markerów dla każdej warstwy z opcją grupowania znaczników
 • Animacje znaczników i wyskakujące okienka
 • Zbiorcze aktualizacje znaczników poprzez importowanie eksportu / danych przy użyciu JSON (domyślnie), a także CSV / XLS / XLSX / ODS

Darmowa wersja wtyczki, Leaflet Maps Marker z ograniczonym dostępem do funkcji jest również popularna w repozytorium WordPress.org.

5. Simple Google Maps Shortcode

Jako ostatnia na liście najlepszych wtyczek Google Maps WordPress proponujemy wtyczkę dla użytkowników, którzy chcą aby było naprawdę proste – Simple Google Maps Shortcode. Robi dokładnie to co sugeruje nazwa, dostarcza łatwego w użyciu mapowania shortcode, które możesz wstawić w dowolnym miejscu w witrynie.

Simple Google Maps Shortcode

Naprawdę nie ma tu żadnych ustawień ale możesz dostosować wymiary mapy i wyłączyć przewijanie. Mapy są zwykle przechowywane w pamięci podręcznej przez trzy miesiące ale zmiana adresu automatycznie odświeża pamięć podręczną.

Z drugiej strony nie ma możliwości dostosowania ale jest to idealne rozwiązanie jeśli chcesz dodać mapę do swojej witryny w mniej niż pięć minut. I świetnie że możesz dodać więcej niż jedną mapę. Jeśli chcesz więcej funkcji, sprawdź ich wtyczkę Pro, Google Maps Widget Pro. Obsługuje wiele pinów, klastrowanie, klonowanie widgetów, plik Google Analytics integracja i nie tylko.

To najlepsze wtyczki do Map Google dla WordPressa

Istnieje wiele wysokiej jakości wtyczek do map ale ta skondensowana lista najlepszych wtyczek WordPress do Map Google może służyć jako punkt wyjścia w poszukiwaniu jednej wtyczki, której potrzebujesz.


Podziel sie

Dodaj komentarz