Jak powstrzymać ataki DDoS na WordPress bez wiedzy technicznej

Ataki DDoS. Bez wątpienia WordPress jest obecnie najpopularniejszym systemem zarządzania treścią. Jest to CMS typu Open Source i dlatego ludzie uwielbiają tę platformę. Problemy na WordPress są czasami gdy są atakowane przez zabezpieczenia a jednym z nich jest atak DDoS.

Duże witryny zwykle posiadają silny system bezpieczeństwa, który chroni ich strone przed wszelkiego rodzaju złośliwymi atakami. Jednak większość małych stron internetowych ma tendencję do ignorowania problemów związanych z bezpieczeństwem. Dlatego zwykle zdarzają się ataki DDoS.

Jeśli wiesz, jak powstrzymać atak DDoS na WordPress, zapewnisz bezpieczeństwo swojej witrynie. Atak DDoS nie przypomina tradycyjnej ochrony przed zagrożeniami dla witryn WordPress. Więc będziesz w stanie to naprawić bez dużej wiedzy technicznej.

Co to jest atak DDoS?

DDoS to skrót od Distributed Denial of Service. Atak DDoS to cyberprzestępczość, w której system innej firmy wysyła zbyt wiele żądań do tego samego serwera. Może to być wysyłanie zbyt dużego fałszywego ruchu na serwer lub odbieranie ton żądań danych z serwera.

Serwer danych zwykle ma limit odbierania żądań i podejmowania działań. Kiedy DDoS atakuje może spowodować awarię całego serwera. Może spowolnić witrynę WordPress lub utrudnić użytkownikom przeglądanie witryny. W obu tych przypadkach ucierpią twoi prawdziwi użytkownicy i odwiedzający.

Dlaczego zdarzają się ataki DDoS?

Istnieje kilka powodów ataków DDoS. Oto kilka typowych powodów, które motywują poszczególne osoby lub grupy ludzi do tworzenia ataku DDoS:

 • Eksperci techniczni czasami uważają, że tworzenie ataków DDoS na witryny WordPress jest ekscytujące i pełne przygód
 • Ludzie często atakują strony internetowe, aby przedstawić swój punkt widzenia na coś
 • Może to być dla pieniędzy lub szantażowania kogoś
 • Grupa ludzi często atakuje witryny internetowe z określonego regionu, a jeśli Twoja witryna pochodzi z tego regionu, możesz zostać zaatakowany

Jak zrozumieć, kiedy dochodzi do ataku DDoS?

Największym problemem z atakami DDoS jest to, że przed atakiem nie będzie żadnego ostrzeżenia. Jest to prawie niemożliwe do zrozumienia bez analizy strony internetowej. Łatwo to jednak zrozumieć, sprawdzając niektóre znaki bezpieczeństwa –

 • Jeśli twoja witryna otrzymuje zbyt wiele żądań z jednego adresu IP
 • Witryna ładuje się zbyt długo
 • Nagłe skoki ruchu w konsoli wyszukiwania Google
 • Witryna pokazuje, że serwer odpowiada z błędem 503
 • Skargi od klientów dotyczące wsparcia dotyczące problemów z browningiem witryn

Jak zabezpieczyć strony WordPress przed atakami DDoS?

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją witrynę WordPress przed atakami DDoS, wykonaj następujące czynności:

Wyłącz pozostałe API dla witryny WordPress

Domyślnie WordPress reszta API jest włączona dla stron internetowych. Rest API zapewnia dostęp do aplikacji innych firm w twojej witrynie. Ale pozostawienie pozostałego interfejsu API dozwolonego dla zwykłych użytkowników lub odwiedzających witrynę nie jest obowiązkowe.

Wyłącz pozostałe API dla swojej witryny, aby zapobiec atakom DDoS. Możesz to zrobić bez wiedzy technicznej. Zainstaluj Disable REST API. Wtyczka WordPress za darmo i aktywuj wtyczkę. To wszystko! Wtyczka automatycznie wyłączy pozostałe API dla Twojej witryny.

ataki DDoS

Zaktualizuj WordPressa do najnowszej wersji

Po ataku DDoS pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zaktualizować wersję WordPress. Starsze wersje WordPressa niosły ze sobą większe ryzyko ataków DDoS i ataków brute. Aby w przyszłości chronić swoją witrynę, zawsze używaj najnowszej wersji WordPressa.

najnowsza wersja wordpress

Aktualizując WordPressa do najnowszej wersji, pamiętaj o zachowaniu kopii zapasowej swoich danych.

Skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych

Pamiętaj, że atak DDoS dotyczy nie tylko Twojej witryny. Może to być część dużego ataku na serwer dostawcy hostingu. Natychmiast skontaktuj się z dostawcą usług hostingowych i dostawcą usług bezpieczeństwa, aby chronić swoją witrynę.

Dostawca hostingu zablokuje następnie fałszywe żądania skierowane do serwera. Blokowanie ataków DDoS przez dostawcę usług hostingowych nie wymaga wiele wysiłku. Nie musisz się o nic martwić. Ponadto nie musisz podejmować żadnych technicznych kroków w celu zablokowania cyberataku.

Możliwe, że Twój dostawca usług hostingowych WordPress natychmiast rozwiąże problem. Jeśli okaże się, że firma hostingowa nie jest w stanie rozwiązać problemu, przeprowadź migrację do nowej usługi hostingowej. Sprawdź najlepszych dostawców usług hostingowych dla WordPressa, znajdź najlepsze rozwiązania hostingowe.

Zainstaluj wtyczkę bezpieczeństwa WordPress

Jeśli chcesz powstrzymać ataki DDoS na WordPress, najlepszym sposobem jest skorzystanie z najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress. Polecam Wordfence Security — zapora sieciowa i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania wtyczka do ochrony Twojej witryny przed atakami DDoS, DoS, brute.

Wtyczka bezpieczeństwa WordPress do powstrzymywania ataków DDoS

Ponadto, jeśli masz już zainstalowane jakieś wtyczki w swojej witrynie WordPress, zaktualizuj je do najnowszej wersji. Ponieważ zaktualizowane wersje wtyczek są używane w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Unikaj nieautentycznych wtyczek

Istnieje duża szansa na cyberataki na Twoją witrynę WordPress, jeśli używasz nieautentycznych wtyczek. Zwłaszcza jeśli używasz złamanej wersji dowolnej wtyczki, może ona zawierać niepotrzebne kody. W rezultacie grupy hakerów mogą łatwo odebrać dostęp do strony internetowej.

Gorąco polecam używanie tylko renomowanych wtyczek, które mają pozytywne opinie od obecnych klientów. Jeśli korzystasz z najlepszych wtyczek WordPress dla wszystkich funkcji witryny, nie dojdzie do cyberataku.

Użyj zaufanego motywu

Nie tylko wtyczki do WordPressa, ale także zły dobór motywów WordPressa może być również przyczyną ataków DDoS lub ataków brute. Niektóre witryny wykorzystują bezpłatne motywy z losowych zasobów, które mogą zawierać złośliwe kody.

Jeśli motyw ma jakąś słabość, grupy hakerów mogą go znaleźć i łatwo przeprowadzić atak DDoS. Możesz temu zapobiec, używając tylko autentycznych motywów WordPress. Mogą to być darmowe lub premium motywy WordPress, ale motyw powinien mieć ochronę bezpieczeństwa.

Możesz sprawdzić popularne motywy WordPress i dowiedz się, które motywy zapewniają najlepszą ochronę witryny.

Możesz nawet użyć najnowszego dwudziestu dwudziestu dwóch domyślnych motywów WordPress.

najlepiej zabezpieczone motywy WordPress, aby zapobiegać atakom DDoS

Jakie są skutki ataku DDoS?

Jeśli atak DDoS przydarzy się Twojej witrynie, z witryną WordPress może się przydarzyć kilka szkodliwych rzeczy. Oto kilka typowych skutków ataku DDoS –

 • Spowolnienie witryny
 • Nagły spadek ruchu na stronie
 • W przypadku sklepów WooCommerce nagły spadek sprzedaży
 • Zbyt wiele żądań ruchu do witryny może spowodować awarię całej witryny
 • Pozycja Twojej witryny na stronach wyników wyszukiwania może spaść z powodu nietypowego ruchu

Niektóre często zadawane pytania dotyczące ataków DDoS

Jeśli nadal masz pewne wątpliwości dotyczące problemu, zapoznaj się z poniższymi pytaniami wraz z odpowiedziami.

Czy powinieneś zatrudnić profesjonalistę do rozwiązywania ataków DDoS?

Nie jest konieczne zatrudnianie specjalistów tylko do rozwiązywania problemów z atakami DDoS. Możesz po prostu rozwiązać wszystko, gdy nastąpi atak DDoS, po prostu postępując zgodnie z wytycznymi, które tutaj przedstawiliśmy.

Czy atak Brute i atak DDos są takie same?

Nie! Brute Attack to inne podejście do cyberataku, które może włamać się do witryny i uzyskać dostęp do witryny. Z drugiej strony ataki DDoS mogą spowodować awarię obciążenia serwera jedynie poprzez wysyłanie ogromnych żądań serwera.

Czy ataki DDoS mogą zhakować Twoją witrynę?

Zupełnie nie! Ataki DDoS mogą wysyłać tylko ogromne żądania do serwera WWW, które spowalniają witrynę. Możesz rozwiązać problem, podejmując natychmiastowe działania.

Podsumowanie

Teraz wiesz, jak powstrzymać ataki DDoS na witryny WordPress. Jeśli znajdziesz na swojej stronie jakieś nietypowe rzeczy, podejmij natychmiastowe działania. Aktualizuj wszystkie wtyczki WordPress. Instaluj narzędzia innych firm dla witryny tylko wtedy, gdy wiesz, że jest to zaufane źródło.

1 komentarz do “Jak powstrzymać ataki DDoS na WordPress bez wiedzy technicznej”

Dodaj komentarz