Blog z Pasją

11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress

Podziel sie

Chociaż ilość wtyczek bezpieczeństwa WordPress wykraczają daleko poza same wtyczki, nadal są one istotnym narzędziem do szczelnego zamykania witryny. Jednak wybór najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress może być trudny zwłaszcza że jest ich tak wiele do wyboru.

Mając to na uwadze, szeroki zakres dostępnych opcji oznacza że ​​możesz dostosować funkcje zabezpieczeń witryny do swoich konkretnych potrzeb.Gdy już poznasz niektóre z najpopularniejszych i najskuteczniejszych wtyczek na rynku możesz podjąć świadomą decyzję, których użyć.

Gdy już poznasz niektóre z najpopularniejszych i najskuteczniejszych wtyczek na rynku możesz podjąć świadomą decyzję, których użyć.

[toggle title=”Jak dbać o bezpieczeństwo WordPressa?”]

 1. Dbaj o aktualizacje WordPressa
 2. Używaj silnych haseł
 3. Dobry hosting
 4. Zadbaj o kopie bezpieczeństwa
 5. Instaluj najlepsze wtyczki bezpieczeństwa
 6. Zmień domyślną nazwę administratora
 7. Ucz się[/toggle]

W tym poście przedstawimy 11 najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress, które warto rozważyć. Następnie podamy kilka wskazówek, jak wybrać najlepsze opcje dla twojej strony.

[alert-note]11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress w 2021 roku[/alert-note]

Naszym zdaniem jest to 11 najlepszych wtyczek bezpieczeństwa dostępnych dla WordPress.

1. Sucuri Security

Zacznijmy od kilku znanych nazw w zabezpieczeniach WordPress. Sucuri Security ma reputację jednej z najlepszych i najbardziej wszechstronnych wtyczek na rynku, jeśli chodzi o ochronę strony. Oferuje:

 • Audyt działań
 • Monitorowanie plików
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania (skanowanie frontendowe w celu skanowania za darmo lub na poziomie serwera w wersji premium)
 • Powiadomienia bezpieczeństwa
 • Zapora aplikacji internetowej (WAF) (tylko wersja premium)

wtyczek bezpieczeństwa

Większość tych usług jest bezpłatna. Jednak aby uzyskać dostęp do funkcji takich jak zapora sieciowa, Obsługa SSL i więcej, będziesz potrzebować pliku opłaconego konta Sucuri. Możesz uzyskać ograniczony dostęp do zapory za 9,99 USD miesięcznie lub dostęp do pełnej platformy Sucuri za 199,99 USD rocznie.

2. Wordfence Security

Innym ulubionym jeśli chodzi o wszechstronne wtyczki bezpieczeństwa, jest Wordfence Security. Oferuje podobne funkcje do Sucuri, w tym:

 • WAF blokujący złośliwy ruch, zanim zaatakuje twoją witrynę
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania w celu sprawdzenia plików, wtyczek i motywów przed ich przesłaniem
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) i limity logowania, aby zapobiec atakom siłowym
 • Monitorowanie ruchu i analiz w czasie rzeczywistym

Dodatkowo Wordfence jest łatwy w użyciu i stosunkowo niedrogi. Wszystkie wymienione powyżej funkcje – w tym WAF – są bezpłatne. Wersja premium tej wtyczki oferuje częstsze skanowanie, ochronę przed spamem i inne zaawansowane funkcje za 99 USD rocznie.

wordfence

3. MalCare Security

Następy mamy najwyższej klasy złośliwego oprogramowania –  skaner i zmywacz. MalCare Security to oferowane przez nas narzędzie, które może ci pomóc posprzątać po ataku za pomocą jednego kliknięcia ale do tego potrzebujesz wersji premium. Jego funkcje obejmują:

 • Ochrona firewall
 • Zdalne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, które nie obciąży twojego serwera
 • Usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem
 • Narzędzia dla programistów, w tym białe etykiety i raporty klientów

Podstawowe skanowanie jest dostępne bezpłatnie, ale będziesz potrzebować pliku z wersją premium dla zaawansowanych funkcji, takich jak białe etykiety i usuwanie złośliwego oprogramowania jednym kliknięciem. Licencje zaczynają się od 99 USD rocznie.

malcare

4. iThemes Security

Inną dużą nazwą we wtyczkach bezpieczeństwa WordPress jest iThemes Security. Oprócz trzech poprzednich wtyczek, to narzędzie jest jednym z najbardziej zaufanych i popularnych wśród użytkowników WordPress. Dzięki niemu uzyskasz dostęp do:

 • Zapobieganie atakom siłowym
 • Skanowanie złośliwego oprogramowania
 • Wykrywanie błędów 404
 • Silne egzekwowanie haseł dla wszystkich użytkowników

iThemes Security

iThemes Security Pro zawiera dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe, zwiększone skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, reCAPTCHA Google i nie tylko. Jest to również najbardziej przystępna cenowo wtyczka premium o której wspominaliśmy do tej pory, za 80 USD rocznie.

5. All in One WP Security & Firewall.

Przechodząc do nieco mniej znanych wtyczek, mamy All in One WP Security & Firewall. Jego nazwa stanowi odważne twierdzenie i ma listę funkcji, która to potwierdza.

All In One WordPress Security

Niektóre najważniejsze cechy to:

 • Funkcja blokady logowania, która zapobiega atakom siłowym
 • Ochrona, edycja, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie plików
 • Ochrona firewall
 • Skaner wykrywający zmiany plików
 • Zapobieganie spamowi w komentarzach
 • Zabezpieczenie przed kopiowaniem

Co więcej, ta wtyczka jest całkowicie darmowa. Nie ma wersji premium, co oznacza że ​​otrzymujesz niektóre z bardziej popularnych funkcji bez wysokiej ceny.

6. Defender

Chociaż darmowa wersja jest nieco ograniczona, Defender zapewnia wiele kluczowych funkcji bezpieczeństwa, które możesz chcieć zaimplementować.

Defender

Na przykład ta wtyczka zapewnia:

 • 2FA
 • Podstawowe skanowanie plików WordPress
 • Czasowe wylogowanie w celu zapobiegania atakom siłowym
 • Czarna lista adresów IP

Plik Wersja Pro jest bardziej kompletny z dodatkowymi skanami, raportami luk i dziennikami audytów. Potrzebujesz Członkostwo w WPMU DEV aby uzyskać do niego dostęp. Ta usługa subskrypcji zapewnia ponad 100 wtyczek dla nieograniczonej liczby witryn za jedyne 49 USD miesięcznie.

Może cię zaciekawi

Mapa strony (7 niesamowitych wtyczek WordPress)

5 najlepszych darmowych wtyczek Galerii WordPress: Praktyczne porównanie

3 proste sposoby wsparcia na stronie WordPress

Google Maps WordPress 5 najlepszych wtyczek

7. Jetpack Backup

Następną na naszej liście najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress jest Jetpack Backup. Jest to bezpieczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych dla witryn WordPress i WooCommerce.

Jetpack Backup

Możesz użyć tej wtyczki do automatycznego prowadzenia dziennika aktywności, który może pomóc ci dokładnie dowiedzieć się kto lub co zepsuło witrynę. Obsługuje również kopie zapasowe z przywracaniem jednym kliknięciem z dowolnego punktu kopii zapasowej. Najlepsze jest to że możesz przywrócić kopię zapasową z komputera stacjonarnego lub urządzenia mobilnego.

Oprócz tego, Jetpack Backup wykonuje automatyczne codzienne kopie zapasowe lub kopie zapasowe całej witryny w czasie rzeczywistym w zależności od wybranego planu.

 • Dzienny plan tworzenia kopii zapasowych – 30 dni archiwum kopii zapasowych + dziennik zmian w witrynie
 • Plan tworzenia kopii zapasowych w czasie rzeczywistym – nieograniczone archiwum kopii zapasowych + dziennik zmian w witrynie

Licencje zaczynają się od 8 USD miesięcznie (rozliczane corocznie).

8. WP Security Audit Log

Odchodząc od wtyczek zabezpieczających WordPress, które twierdzą, że robią to wszystko, przyjrzyjmy się kilku które specjalizują się w określonych funkcjach. Na przykład dziennik audytu bezpieczeństwa WP koncentruje się na udostępnianiu wysokiej jakości monitorowanie aktywności.

WP Security Audit Log

To może ci pomóc:

 • Zwróć uwagę na podejrzaną aktywność i powstrzymaj ataki, zanim się pojawią
 • Rejestruj zmiany w swojej witrynie, aby przyspieszyć i ułatwić proces odzyskiwania w przypadku wystąpienia ataku

To narzędzie może również uprościć ogólne rozwiązywanie problemów i monitorowanie wydajności. Jeśli zdecydujesz się zainwestować w WP Premium, będziesz mógł również zobaczyć kto jest zalogowany i wylogować użytkowników jednym kliknięciem. Licencje zaczynają się od 89 USD rocznie.

9. Google Authenticator

Następnie Google Authenticator specjalizuje się w 2FA integrując się z różnymi wtyczkami do tworzenia formularzy w celu zabezpieczenia procesów logowania i rejestracji.

Google Authenticator

Dodatkowo zapewnia:

 • Blokowanie adresów IP
 • Monitorowanie logowania użytkowników

Google Authenticator’s wersja premium oferuje dodatkowe funkcje w tym więcej opcji uwierzytelniania, wiele opcji logowania (w tym logowanie „bez hasła”) oraz różne metody uwierzytelniania dla określonych użytkowników role użytkowników. Licencje zaczynają się już od 5 USD rocznie.

10. Block Bad Queries

Ta prosta wtyczka działa dyskretnie aby zapobiec złośliwym atakom na twoją witrynę. Nie musisz się martwić, że Block Bad Queries zakłóci twój przepływ pracy ponieważ działa cicho w tle.

Block Bad Queries

Jest również łatwy w użyciu i może zapobiegać:

 • Żądania przejścia przez katalog
 • Wstrzyknięcie SQL
 • Przesyłanie plików wykonywalnych

Block Bad Queries obejmuje bardziej zaawansowane skanowanie i ochronę przed phishingiem za pomocą identyfikatora użytkownika. Ta wtyczka jest bardzo przystępna cenowo, a dożywotnie licencje zaczynają się od zaledwie 20 USD.

11. Security Ninja

Jeśli kiedykolwiek czułeś że twoja strona jest bezpieczna ale nie byłeś w 100% pewien, Security Ninja może pomóc ci być na bieżąco. Ta poręczna mała wtyczka zawiera ponad 50 testów związanych z bezpieczeństwem, które możesz wykonać aby określić jak bezpieczna jest strona.

Wtyczka może:

 • Sprawdzi czy rdzeń WordPress, wtyczki i motywy są aktualne
 • Sprawdzi dostępność plików
 • Określi siłę haseł użytkowników, symulując atak siłowy
 • Dowiedz się czy włączony jest tryb debugowania ogólnego, bazy danych lub JavaScript

Darmowa wersja tej wtyczki nie robi nic aby rozwiązać problemy, które mogą ujawnić jej testy. Jednak poznanie luk w twojej witrynie umożliwia podjęcie działań za pomocą innej wtyczki lub Security Ninja Pro. Ta ostatnia obejmuje skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, zaporę ogniową w chmurze i więcej, począwszy od 29 USD rocznie.

[alert-note]Jak wybrać odpowiednie wtyczki zabezpieczające WordPress do swojej witryny[/alert-note]

Zanim przejdziesz do katalogu wtyczek WordPress aby pobrać każdą wtyczkę bezpieczeństwa z tej listy, dobrze byłoby zastanowić się, których naprawdę potrzebujesz. Wtyczki bezpieczeństwa są często mocne co oznacza że ​​mogą zmniejszyć szybkość witryny. Lepiej być wnikliwym niż zamieniać jeden problem na inny.

Niektórzy dostawcy hostingu zawierają również funkcje bezpieczeństwa takie jak kopie zapasowe, aktualizacje, zapory i skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Jeśli twój host już obsługuje te zadania za ciebie to nie ma potrzeby posiadania wtyczki do zarządzania nimi.

Następnie musisz określić czy lepiej ci będzie korzystając z uniwersalnej wtyczki zabezpieczającej czy też potrzebujesz tylko określonych funkcji. Jeśli twój host lub inny dostawca usług zajmuje się niektórymi zadaniami, możesz potrzebować po prostu kilku jednofunkcyjnych wtyczek aby wypełnić luki. Ponadto jeśli masz naprawdę napięty budżet połączenie ochrony bezpieczeństwa z kilku bezpłatnych lub niedrogich wtyczek może być bardziej wykonalne niż wykupienie opcji premium typu wszystko w jednym.

W przeciwnym razie często najlepiej jest zainwestować w jedną kompleksową wtyczkę. Rozważ dokładnie cechy i koszty każdego z nich decydując się między nimi aby upewnić się że uzyskasz jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki. Jeśli nadal nie masz pewności od czego zacząć, większość użytkowników może skorzystać zaczynając od Wordfence lub Sucuri.

[alert-note]Wniosek[/alert-note]

Nie można zaprzeczyć że dostępne są różnorodne wtyczki zabezpieczające WordPress. Przy tak wielu opcjach i funkcjach zawartych w każdym z nich, wybór idealnego narzędzia (narzędzi) dla twojej strony może wydawać się onieśmielający.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się skorzystać z uniwersalnej wtyczki bezpieczeństwa, takiej jak Sucuri Security lub innej to dopasowuj z narzędziami takimi jak Google Authenticator która jest łatwa i ma potrzebne funkcje. Pamiętaj że parowanie wtyczek z innymi to najlepsze praktyki dotyczące bezpieczeństwa i najmądrzejszy sposób ochrony twojej witryny.

Czy masz jakieś pytania dotyczące wyboru między tymi wtyczkami bezpieczeństwa WordPress? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!


Podziel sie

Dodaj komentarz