Blog z Pasją

10 niezbędnych wtyczek WordPress dla blogerów

Podziel sie

WordPress to doskonała platforma do blogowania i wymaga niezbędnych wtyczek. Pozwala wybierać spośród wielu motywów i wtyczek, ułatwiając rozszerzenie funkcjonalności witryny. Jednak jakie są niezbędne wtyczki WordPress dla blogerów?

Jeśli poważnie myślisz o blogowaniu, będziesz potrzebować narzędzi, które pomogą Ci dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i ochronić twoją witrynę przed typowymi zagrożeniami. Możesz także potrzebować wtyczek mediów społecznościowych, aby zmaksymalizować zasięg i zoptymalizować witrynę pod kątem szybkości.

W tym artykule przedstawimy dziesięć najpopularniejszych wtyczek do WordPressa dla blogerów. Zanurzmy się od razu!

Dziesięć niezbędnych wtyczek WordPress dla blogerów

Skoro już omówiliśmy, dlaczego będziesz potrzebować tych narzędzi do blogowania, przyjrzyjmy się po kolei każdej z dziesięciu niezbędnych wtyczek. Każde narzędzie z listy zostało wybrane jako najlepsza opcja promowania, utrzymywania lub zabezpieczania Twojego bloga.

1. Wtyczka Yoast SEO

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) będzie jednym z Twoich głównych priorytetów, jeśli chcesz zwiększyć liczbę odbiorców. W tym może pomóc Yoast SEO.

To poręczne narzędzie pomaga zoptymalizować treść na podstawie wybranych przez Ciebie słów kluczowych, dodawać tytuły przyjazne dla SEO i wypełniać meta opisy stron i postów. Ponadto jest wyposażony w doskonałą funkcję analizy czytelności, oferującą praktyczne sugestie dotyczące ulepszeń.

Cennik: Wolny. Zaawansowani użytkownicy mogą zdecydować się na wersję premium, która kosztuje 89 USD rocznie na jedną stronę internetową.

2. Wtyczka Jetpack

Jetpack to wszechstronna wtyczka, której każdy właściciel witryny musi mieć. Zawiera różne funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed spamem i złośliwym oprogramowaniem, kopie zapasowe i dzienniki aktywności.

Jetpack zapewnia również dodatkowe korzyści w zakresie SEO dzięki wbudowanej analizie witryny i integracji z mediami społecznościowymi. Umożliwia dodawanie przycisków udostępniania społecznościowego do postów w najpopularniejszych sieciach. Ponadto zawiera różne narzędzia dostosowywania, które zapewniają większą elastyczność w projektowaniu bloga.

Cennik: Wolny. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych opcji, możesz również uzyskać dostęp do jednej z wersji premium, które zaczynają się od 19,95 USD miesięcznie.

3. Wtyczka Akismet

Blogi mogą być łatwym celem dla spamerów, dlatego musisz chronić swoją witrynę za pomocą narzędzia takiego jak Akismet. Ta wtyczka skanuje twoje komentarze i odfiltrowuje te, które przypominają spam i jest kolejną z niezbędnych wtyczek

Sprawdza również wszystkie przesłane formularze kontaktowe i zapobiega publikowaniu złośliwej zawartości w witrynie. Możesz użyć funkcji odrzucania, aby zablokować powtarzające się wiadomości spamowe, oszczędzając dużo miejsca na dysku.

Cennik: Wolny. Możesz także uaktualnić do Akismet Plus, aby uzyskać bardziej zaawansowaną ochronę, która kosztuje 10 USD miesięcznie za jedną witrynę.

4. Wtyczka Rakieta WP

niezbędnych wtyczek

Wolna witryna internetowa może łatwo zniechęcić odwiedzających, dlatego warto używać wtyczek buforujących. WP Rocket tworzy buforowane kopie twojej witryny, dzięki czemu serwer nie musi wykonywać całej ciężkiej pracy. Co więcej, wstępnie załaduje pamięć podręczną, aby wyszukiwarki mogły natychmiast zindeksować twoją witrynę.

Poza tym WP Rocket może również kompresować pliki statyczne i optymalizować kod witryny. Ponadto ułatwia leniwe ładowanie obrazów, co dodatkowo zwiększa szybkość ładowania strony.

Cennik: Ta wtyczka premium jest dostępna od 49 USD rocznie dla jednej witryny.

5. Wtyczka Optimole

Jeśli twój blog w dużym stopniu opiera się na obrazach, możesz potrzebować dodatkowej pomocy przy optymalizacji szybkości. I tu pojawia się Optimole. Ta wtyczka może pomóc w kompresowaniu plików multimedialnych, co ma ogromny wpływ na wydajność witryny.

Oprócz optymalizacji nowych obrazów Optimole może również zbiorczo kompresować istniejące pliki JPEG i PNG. Ponadto umożliwia leniwe ładowanie i doładowuje witrynę za pomocą sieci dostarczania treści CloudFront (CDN), aby uzyskać dodatkową prędkość.

Cennik: Bezpłatnie do 5000 wizyt miesięcznych. W przypadku bardziej ruchliwych witryn ceny zaczynają się od 19 USD miesięcznie.

6. Wtyczka MonsterInsights

Gdy twój blog ruszy, warto monitorować, skąd pochodzą Twoi odbiorcy i jak korzystają z twojej witryny. Wtyczka taka jak MonsterInsights umożliwia integrację witryny z Google Analytics bez dotykania linii kodu.

Ta potężna i kolejna z niezbędnych wtyczek zapewnia dostęp do wszystkich niezbędnych wskaźników i raportów w czasie rzeczywistym, które możesz przeglądać bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Możesz także mierzyć inne przydatne dane, takie jak pobrane pliki i kliknięcia. Zapewnia dostęp do różnych dodatków, takich jak Formularze, aby również śledzić zgłoszenia.

Cennik: Wolny. Aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji analitycznych, możesz przejść na wersję premium za 99,50 USD rocznie.

7. Wtyczka Smash Balloon

Jeśli jesteś zapalonym blogerem, prawdopodobnie aktywnie korzystasz z popularnych platform mediów społecznościowych. Osadzenie kanałów w witrynie WordPress może uczynić ją bardziej atrakcyjną wizualnie i jest to doskonały sposób na zwiększenie liczby obserwujących.

Smash Balloon umożliwia połączenie kilku kont na Instagramie, połączenie ich w jeden kanał lub podzielenie na oddzielne. Możesz także dostosować każdy kanał i dołączyć plik Załaduj więcej tak, aby obrazy nie spowalniały twojej witryny. Dodatkowo możesz również zintegrować swoje kanały Facebook, Twitter i Youtube.

Cennik: Wolny. Wersja premium zawiera bardziej zaawansowane opcje dostosowywania, takie jak różne układy lub filtry treści. Ceny zaczynają się od 49 USD rocznie za jedną witrynę.

8. Wtyczka Odnów stare posty

Media społecznościowe są doskonałym źródłem ruchu odsyłającego do Twojego bloga. Jednak ręczne udostępnianie treści na wszystkich kanałach może zająć dużo czasu.

Revive Old Posts zajmuje się tymi zadaniami, automatycznie udostępniając nowe posty na Facebooku i Twitterze. Ożywia również artykuły z Twojego archiwum i ponownie je publikuje, aby zmaksymalizować ich zasięg. Oprócz tego możesz ustawić harmonogram swoich publikacji, dołączyć hashtagi i śledzić kliknięcia.

Cennik: Wolny. Wersja premium umożliwia także udostępnianie swoich postów na Tumblr, LinkedIn, Instagram i Google Moja Firma. Ceny zaczynają się od 75 USD rocznie za jedną witrynę internetową.

Jeśli zarabiasz na swoim blogu, wtyczka do zarządzania linkami, taka jak Pretty Links, może ułatwić Ci życie. Pomaga śledzić linki partnerskie. Umożliwia także skrócenie ich i dostosowanie do twojej marki, tak aby adres URL wyświetlał nazwę twojej domeny.

Wersja Pretty Links w wersji Pro pozwala również określić, które słowa kluczowe powinny być połączone, i ustawić docelowy adres URL. W ten sposób nie przegapisz żadnej okazji do zarabiania na swoich treściach.

Cennik: Wolny. Wersja Pro kosztuje 49 USD rocznie za jedną stronę internetową.

10. Wtyczka OptinMonster

Wreszcie mamy OptinMonster – wtyczkę, która pomoże Ci zmaksymalizować liczbę potencjalnych klientów. Umożliwia kierowanie na odchodzących odwiedzających, zachęcanie ich do zapisania się na twoją listę mailingową i przekształcanie ich w lojalnych klientów.

Możesz łatwo tworzyć efektywne formularze zgody, które możesz dostosować za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania. Dodatkowo możesz spersonalizować każdą wiadomość, uzyskać dostęp do narzędzi do powiększania listy subskrybentów i odzyskać porzucone koszyki, jeśli masz sklep internetowy.

Cennik: Dostęp do podstawowej wersji tej wtyczki można uzyskać za 9 USD miesięcznie.

Wniosek

Blogowanie może być satysfakcjonującym doświadczeniem, zwłaszcza jeśli twój temat jest dla Ciebie pasją. Możesz nawet przekształcić go w biznes. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest zarabianie na treści, czy nie, prawdopodobnie będziesz potrzebować kilku wtyczek, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości witryny.

W tym artykule wymieniliśmy dziesięć najpopularniejszych wtyczek WordPress dla blogerów, których nie można przegapić. Jeśli jesteś początkującym, zacznij od Yoast SEO, Jetpack i Akismet. Optimole i WP Rocket mogą przyspieszyć twoją witrynę, Smash Balloon i Revive Old Posts zintegrują ją z mediami społecznościowymi, a Pretty Links, MonsterInsights i OptinMonster pomogą Ci zarabiać na treściach i poszerzać grono odbiorców.

Czy masz jakieś pytania dotyczące niezbędnych wtyczek WordPress dla blogerów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!


Podziel sie